آموزشی, دکوراسیون

دکوراسیون داخلی مدرن ایده های جذاب برای آپارتمان های کوچک

دکوراسیون مدرن، مبلمان جدید، مبلمان مدرن، فرش مدرن

دکوراسیون منزل ممکن است برای شما یک چالش باشد مخصوصا اگر بخواهید دکوراسیون داخلی یک آپارتمان کوچک را انجام دهید. یکی از مهم ترین عملکرد در این مواقع خلاقیت در اجرای طرح دارد. برای ایجاد یک فضای مدرنیته لازم است، شما بتوانید چینش تمامی وسیله ها را به صورت مرتب و حفظ نظم آنها انجام دهید. یکی از عامل های مهم در کوچک شدن خانه نامرتب بودن آن است. با ما برای نکات بیشتر همراه باشید.

چند ایده کاربردی برای دکوراسیون مدرن

  • مبلمان کاربردی:  همانطور که گفتیم استفاده از یک رنگ به تنهایی گذینه مناسبی نیست، شما می توانید از یک بیس رنگ روشن مانند سفید و استفاده از اجزایی با رنگ طوسی،  که رنگ خنثی است در دیزاین مبلمان  استفاده کنید.
  • جاکفشی کم جا و کشویی: می توانید از روی جاکفشی برای جایگذاری آینه و یا وسیله های دیگر مانند گل و گیاه استفاده کنید. از گل و گیاه آپارتمانی برای ایجاد حس سرزندگی و ایجاد فضایی برای تهویه استفاده کنید.
  • میز جلو مبلی: استفاده از اکسسوری ها را محدود کنید و آنهارا بر روی میزجلو مبلی و دراور کوچک جایگذاری کنید.

 اگر علاقه به رنگ های تیره دارید مرکز وسیله ها را رنگ مشکی و یا دیگر رنگ های تیره قرار دهید و عناصر دیگر را به رنگ های روشن مانند زرد ترکیب کرد. برای استفاده از رنگ تیره داشتن نور کافی بسیار نکته مهمی است. فضاهای با نور کم در طول زمان باعث کسلی می شود. سعی کنید رنگ کفپوش و دیوار را با یکدیگر ست کنید. از فرش های کوچک با طراحی های مدرن به جای فرش های بزرگ و پر نقش استفاده کنید.

دکوراسیون مدرن، مبلمان جدید، مبلمان مدرن، فرش مدرن

چیدمان اتاق

خرید تخت خواب

در اتاق خواب از تخت هایی که قابلیت تاشو دارند استفاده کنید و اگر مورد علاقه تان نیست تخت خواب یک نفره که زیر آنها کشو دارند برای ذخیره وسایل های شما بهترین گزینه هستند. با انتخاب جایگاه مناسب برای تخت خواب می توان دسترسی به کمد، میز تحریر، میز آرایش را مشخص کرد. تخت خواب را به سمت پرده و یا دیوار قرار دهید تا در بزرگ تر نشان دادن اتاق تاثیر بگزارد.

انتخاب پاتختی کوچک

از جلوه های بصری مانند شمع و کتاب هم میتوانید برای زیبایی روی میز پاتختی استفاده کنید. کاربرد این میز برای شما این است که میتوانید تمامی وسیله هایی که از آخر شب تا بیدار شدن شما از خواب را روی آن بگزارید. در هنگام مطالعه می توانید با قرار دادن چراغ مطالعه بر روی میز پاتختی از نور آن بهره ببرید.

انتخاب بنر مقاله

میز تحریر جادار

شما می توانید از میز تحریر جدید   که دارای کشو و کمد هستند برای اتاقتان استفاده کنید تا فضای کمتری را اشغال کنید. استفاده شخصی از سیستم های رایانه ای ایجاب می کند که شما از یک میز تحریر مناسب استفاده کنید. انتخاب میزتحریر چوبی با استاندارد بالا نه تنها سلامتی شما را تضمین می کند بلکه به راحتی با انتخاب رنگ مناسب با اجزای دیگر ست می شود.

استفاده از دیوار

یکی از دیوار ها را به گالری عکاسی خودتان تبدیل کنید. ممکن است برای افرادی که وارد اتاقتان می شوند عجیب باشد اما ایده بسیار جالبی است اگر از عکس هایی که برای شما دارای خاطره هستند برای پر کردن یک قسمت از دیوار کمک بگیرید. می توانید با استفاده از ریسه های چراغ به عنوان بند عکس ها را به دیوار وصل کنید.

دکوراسیون مدرن، مبلمان جدید، مبلمان مدرن، فرش مدرن

چیدمان آشپزخانه

ممکن است کابینت های شما بر خلاف سلیقه شما رنگ مناسبی نداشته باشد، میتوانید با استفاده از برچسب ها انهارا به رنگ دلخواه خود در بیاورید. آشپزخانه محلی ست که تقریبا زمان زیادی را ممکن است در آن صرف کنید، بنابراین مهم است که چه چیدمانی داشته باشد، برای این دکور هم همانطور که اشاره زدیم استفاده از رنگ های روشن میتواند مناسب ترین راه باشد. جایگذاری وسیله های کاربردی  مانند صندلی های تاشو و یا میز نهارخوری 4نفره به شما در ذخیره سازی فضا کمک میکند. اگر فضایی برای استفاده از آن به عنوان میز داشته باشید میتوانید از فضاهای باقی مانده برای عناصر دیگر استفاده کنید. مئله دارای اهمیت دیگر هماهنگی بین پرده و رنگ دکوراسیونی که میچینیم است.

دکوراسیون مدرن، مبلمان جدید، مبلمان مدرن، فرش مدرن

 

نکته هایی برای دکوراسیون آپارتمان کوچک

با توجه به تمامی ایده هایی که در بالا توضیح داده شد، توجه به چند نکات هم برای چیدمان بهتر باید مورد توجه قرار گیرد. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

دکوراسیون مدرن، مبلمان جدید، مبلمان مدرن، فرش مدرن

 

  1. برای خانه های کوچک اصولا از رنگ هایی با تناژ روشن استفاده میشود و یا حداقل به عنوان بیس رنگی میتوان از پالت رنگی روشن استفاده کرد.
  2.  آینه قدی  و انعکاس نور در آن باعث بزرگ تر و دلبازتر دیده شدن خانه می شود. با استفاده از چراغ های سقفی و لوستر ها در شب و نور طبیعی در روز می توانید زیبایی خانه را فراهم کنید.دکوراسیون مدرن، مبلمان جدید، مبلمان مدرن، فرش مدرن
  3. حذف عناصری که به آنها نیاز پیدا نمی کنید می تواند باعث بزرگ تر دیده شدن محیط شود مثال می توانید دیوار اضافی در واحد را حذف کنید.
  4. سطح وسیله هارا از زمین فاصله دهید و از المان هایی مانند شلف هااستفاده کنید، که هم به عنوان نظم دهنده استفاده می شوند، و هم جلوگیری از بهم ریختگی در خانه می شوند.
  5. از وسیله هایی استفاده کنید که بتواند به صورت چند منظوره کاربرد داشته باشد به طور مثال می توانید از مبلمان شیک چند منظوره استفاده کنید و اگر پایه های کوتاه و یا پایه نداشته باشد در بزرگتر نشان دادن واحد تاثیر دارند.
  6. نکته ای که بسیار حائز اهمیت است استفاده از دکوراسیون ساده و دارای کارایی بالا هستند.
  7. از میز جلو مبلی کوچک استفاده کنید تا فضای رفت و آمد هم داشته باشید.

دکوراسیون مدرن، مبلمان جدید، مبلمان مدرن، فرش مدرن

سخن پایانی

اگر شما بتوانید برای یک آپارتمان کوچک طراحی و دکوراسیون انجام دهید با استفاده از هنر و خلاقیتتان میتوانید یک اثر هنری بر جای بگذارید. برای داشتن فضایی مطلوب و دلنشین مرتب بودن چیدمانتان را از یاد نبرید. گامینو به شما در طراحی کمک می کند.

سوالات متدوال:

ایده های کاربردی برای دکوراسیون داخلی مدرن خانه های کوچک چیست؟!

در بالا توضیح داده شد که چگونه به کمک چند ایده به راحتی دکوراسیون داخلی خانه تان را به سبک مدرن انجام دهید.

چیدمان مناسب برای آشپزخانه کوچک چگونه است؟!

استفاده از وسیله های کاربردی مانند آنهایی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم بسیار مناسب آشپزخانه های کوچک هستند.

نکاتی که باید در دکوراسیون خانه های کوچک به آنها توجه کرد چیست؟! 

ما در این مقاله توضیح می دهیم که با استفاده از 7 نکات کلیدی دکوراسیونی زیبا و شیک داشته باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *