آموزشی, دکوراسیون

جدیدترین روش ها برای طراحی در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق پسرانه،تخت خواب مدرن، میزتحریر جدید، تخت خواب پسرانه

با توجه به اینکه میان روحیات و خلق و خوی دخترها و پسرها بسیار تفاوت است، نحوه چیدمان و دکوراسیون اتاق آنها هم با چالش های زیادی رو به رو است. توجه به علایق و سلیقه فرزند پسرتان کار شما را در طراحی اتاق راحت تر می کند، اکثر فرزندان پسر به ورزش ها و کار های هیجان انگیز علاقه دارند، بنابراین به کمک این علایق می توان کانسپتی برای طراحی در نظر گرفت.

دکوراسیون اتاق پسرانه،تخت خواب مدرن، میزتحریر جدید، تخت خواب پسرانه

چیدمان اتاق خواب پسرانه

تاثیر رنگ در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بسیار حائز اهمیت است، استفاده از طیف رنگی برای عناصر باعث ایجاد یک سبک زیبا و مدرن در دکوراسیون می شود. با توجه به سن فرزندتان می توان مطابق آن ایده های جدیدتری را ارائه داد. با ما در این مقاله برای یک دکوراسیون شیک و جدید همراه باشید.

انتخاب بنر مقاله

تاثیر رنگ و روانشناسی رنگ در اتاق خواب پسرانه

 • رنگ آبی: عموما در ذهن افراد جا مانده که رنگ آبی مخصوص پسران است، نمی توان رنگ ها را به یک جنسیت اختصاص داد اما از آنجایی که این رنگ باعث ایجاد و افزایش خلاقیت و آرامش می شود می توان آن را یکی از رنگ مورد علاقه پسران نام برد.
 •  رنگ قرمز: یکی از محرک های احساسات و عشق کودکان رنگ قرمز است. این رنگ بیشتر از هر رنگ دیگری توجه را به خود جلب کرده و باعث افزایش هیجان و اشتیاق می شود.
 • رنگ سبز: رنگ سبز با ایجاد حس آرامش در کودک و سنین بالاتر باعث نزدیکی به طبیعت و سرزندگی می شود.
 • رنگ زرد: این رنگ در کودکان باعث تحریک هوش کودک می شود، برای انرژی دهندگی به فرزندتان از عناصری که به این رنگ هستند می توانید استفاده کنید تا حس مطالعه را هم در آنها افزایش دهید.

تاثیر سن در دکوراسیون اتاق

دکوراسیون اتاق پسرانه،تخت خواب مدرن، میزتحریر جدید، تخت خواب پسرانه

 1. سنین کودکی: چرا می گوییم سن در دکوراسیون تاثیر دارد؟! اغلب پسر ها در سنین کودکی به سبک های فانتزی علاقه دارند و این در سنین بالاتر کمتر اتفاق میافتد، بنابراین استفاده از اجزای چیدمان در این رده سنی با خلاقیت بیشتری باید همراه باشد. استفاده از رنگ های شاد و روشن برای افزایش اشتیاق بسیار تاثیرگزار بوده.
 2. بزرگسال: همانطور که در طراحی اتاق کودک سعی می کنیم از رنگ ها و المان هایی استفاده کنیم که باعث هیجان شود و طبق علاقه آنها پیش می رویک در اتاق نوجوان ها و بزرگسالان هم باید طبق احساسات آنها پیش برویم. چیز که در تمامی این دکوراسیون ها می توان به عنوان یک المان ثابت نام برد تخت خواب یک نفره و میز تحریر است، در تمامی سنین این دو مورد کاربردی است. از زمان تحصیل دبستان تا دانشگاه و بعد آن اشتغال، بنابراین با انتخاب رنگ مناسب برای هر کدام از سنین می توان دکوراسیون زیبایی داشت.

انتخاب سرویس خواب، رنگ دیوار، پرده و فرش

با فاکتورهایی که پیش تر برایتان گفتی انتخاب این اجزا بستگی به سلیقه شما دارد. در این قسمت کاربرد این المان ها را برایتان بازگو خواهیم کرد.

 • سرویس خواب جدید: سرویس خواب یک مجموعه از تمامی وسیله هایی است که می توان در اتاق خواب به کار برد تا موجب |آسایش و آرامش قبل و بعد خواب شود. تخت خواب و تشک یکی از اجزای اصلی این سرویس است، جنس با کیفیت آن از جنس فوم است، برای نمونه ایرانی با مقاومت و کیفیت بالا تشک های خوشخواب هستند. سرویس خواب معمولا باید اجزای آن باهم رنگ یکسان داشته باشند تا آن تصویر زیبا را از مرتب بودن داشته باشید، انتخاب رنگ های خنثی و ترکیب رنگ های روشن با آن برای سنین بزرگ سال بسیار مورد استقبال این سنین قرار می گیرد. می توانید از اجزایی مانند میز پاتختی مدرن تکی، کتابخانه، میز تحریر جدید استفاده کنید.
 • رنگ دیوار: برقراری تناسب بین اجزای درون اتاق باعث زیبایی می شود بنابراین مطابق پالت رنگی که برای تم در نظر می گیرید می توانید از رنگ های ترکیبی برای رنگ دیوار انتخاب کنید، با در نظر گرفتن علایق فرزندتان می توانید یکی از دیوار ها را با پوستر بپوشانید.
 • رنگ و طرح پرده و فرش : مطابق با ابعاد و فضایی که دارید رنگ پرده و فرش را با توجه به رنگی که برای دیگر آیتم ها در نظر گرفتید انتخاب کنید. استفاده از فرش مدرن می تواند به بزرگ تر نشان دادن کمک کند. می توانید با استفاده از آینه نور را منعکس کرده، هم باعث دریافت نور در طول روز خواهد شد و هم باعث بزرگ تر شدن فضای اتاق.

دکوراسیون اتاق پسرانه،تخت خواب مدرن، میزتحریر جدید، تخت خواب پسرانه

رنگ ها ترکیبی برای استفاده در دکوراسیون

 1. سبز و سفید
 2. آبی، زرد و خاکستری
 3. آبی مات و سفید
 4. زرد و مشکی
 5. طیف طوسی و سفید

در صورت علاقه نداشتن فرزند شما به رنگ های ترکیبی و رنگ های فانتزی می توانید از ترکیب کرم و طوسی با سفید استفاده کنید که بسیار در لاکچری و مدرن کردن دکوراسیون تاثیر دارد.

دکوراسیون اتاق پسرانه،تخت خواب مدرن، میزتحریر جدید، تخت خواب پسرانه

در آخر

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ممککن است برای شما یک دغدغه باشد اما اگر فرزند شما به سنی رسیده است که می تواند نظرات و علایق خود را اعلام کند از او کمک بگیرید، اتاق خواب محیطی برای استراحت و در کودکان محیطی برای گذراندن اوقات می باشد بنابراین از اهمیت بالایی برخوردار است و  باید به آن دقت کرد. ما در این مقاله سعی کردیم با نکات کاربردی ب شما کمک کنیم تا یک دکوراسیون زیبا را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *