آموزشی, دکوراسیون

دانستنی های لازم برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه ۵۰ متری

در سراسر جهان، مردم به سبک های ساده تری از زندگی روی می آورند. خانه های کوچک به طور فزاینده ای بیشتر از خانه های بزرگ مورد توجه قرار می گیرند. به عنوان مثال، یک خانه کوچکتر هزینه کمتری برای ساخت، طراحی و نگهداری دارد، علاوه بر این، تمیز کردن و چیدمان دکوراسیون آن نیز آسان تر است همچنین زندگی در یک خانه کوچکتر نیز دنج تر و صمیمی تر از خانه های بزرگ است.

با این وجود برای برخی افراد چیدمان این نوع خانه ها چالش برانگیز است و هیچ ایده ای برای آن ندارند. 

اگر با خانه ای کمتر از ۵۰ متر مربع است سروکار دارید و مطمئن نیستید برای چیدمان دکوراسیون داخلی آن باید از کجا شروع کنید، قطعا این مقاله از گامی نو برای شما مفید خواهد بود. ما این مقاله از گامی نو را با مفاهیم و ایده های طراحی زیرکانه ای پر کرده ایم که می تواند از خانه کوچک شما استفاده کاربردی کند.

تخفیف گامینو

پلان باز

هر کسی که تا به حال مجبور شده با یک آپارتمان کوچک دست و پنجه نرم کند، می داند که زندگی در فضای کوچک با مجموعه ای از چالش ها همراه است و یکی از آنها کمبود جا است. بنابراین، یک چیدمان باز، که بدون در یا دیوار بین مناطق مختلف است، ممکن است راه حلی برای ایجاد فضا و احساس گسترده بودن آن باشد.
به این صورت موانع از سر راه کنار میرود و بخش بندی ها تنها با وسایل صورت میگیرد برای مثال برای جدا کردن فضای کار از خواب از یک میز تحریر کمک میگیرید و یا برای جدا کردن بخش ورودی از نشیمن از یک جاکفشی ساده استفاده میشود.

بخشبندی

ترفند اصلی ایجاد یک دکوراسیون عالی این است که یک نمای کلی از مناطق مختلف خانه خود برنامه ریزی کنید. برای مثال در اتاق نشیمن خانه مدرن خود، مناطقی را برای استراحت، غذاخوری و کار اختصاص دهید تا اتاق را مرتب نگه دارید. لازم نیست طرح پلان باز شما کاملاً بدون دیوار باشد تا «باز» نامیده شود. با این حال، مطمئناً می توانید فضای خود را با درهای کشویی، پانل ها یا پارتیشن ها یا خود وسایل از قبیل صندلی و نشیمن تقسیم بندی کنید بدون اینکه احساس کنید خانه شما کوچک شده است.

کفپوش

یک ترفند دیگر بزاس بخش بندی قسمت های مختلف اتاق این استه که به وسیله کف اتاق آن را ایجاد کنید. میتوانید از فرش ها برای مشخص کردن و جدا کردن فضای آشپزخانه از قسمت غذاخوری و نشیمن استفاده نمایید. برای مثال یک فرش را زیر میز و صندلی غذا خوری و دیگری را مقابل زیر تلویزیون  پهن کنید تا حاشیه هر محیط مشخص شود.

ارتباط با فضای بیرون

ایجاد ارتباط بین فضای داخلی و خارجی خانه یک ترفند محبوب برای بزرگتر و دلباز بودن خانه است. به طوری که ایجاد یک ارتباط قوی بین داخل و خارج از منزل می تواند خانه شما را به طور طبیعی بزرگتر و گسترده تر کند.

با استفاده از پنجره های بزرگ و نورگیر این ارتباط را ایجاد کرده و تا جای ممکن از پوشاندن پنجره ها با پرده های ضخیم اجتناب کنید. ایجاد این ارتباط، بازی را در خانه شما برای چیدمان بهتر به نفع شما عوض خواهد کرد

این مقاله می تواند شما را در انتخاب پرده مناسب برای خانه راهنمایی کند:
صفر تا صد انتخاب پرده برای دکوراسیون داخلی خانه

مینیمالیسم

بهم ریختگی و هرج و مرج، دشمن جادار بودن است و یکی از راه های خلاص شدن از شر این بهم ریختگی ها،انتخاب سبک مینیمال است. مینیمالیسم به معنای انتخاب مبلمان و لوازم جانبی ساده، خسته کننده یا ارزان نیست. این مفهوم به معنی واقعی کلمه مترادف زیبایی در سادگی است.
برای نشان دادن، هدف مینیمالیسم یافتن زیبایی در عملکرد، با حذف عناصر غیر ضروری و منحرف کننده و اجازه دادن به عملکرد آن به بهترین شیوه ممکن است. بنابراین، کل محیط خانه شما ساده می شود و حس هماهنگی، باز بودن و آرامش را در فضا ایجاد می کند.
در طراحی خانه های کوچک، حتی زمانی که از مواد سنگین استفاده می شود، هدفی برای احساس سبکی برای طرح خانه کوچک شما وجود دارد. برای مثال میتوانید از دراور به عنوان میز آرایش ساده هم استفاده کنید.

چگونه مینیمالیسم شویم؟

اگر می‌خواهید این مفهوم را در طراحی دکوراسیون خانه خود به کار ببرید، اما در مورد چگونگی شروع مطمئن نیستید، رویکرد گام به گام ما برای طراحی مینیمالیستی به شما کمک می‌کند تا کارها را شروع کنید. اول، بهم ریختگی هاب محیط  را شناسایی کنید. سپس از شر آنها خلاص شوید تا به حداقل ممکن از وسایل بر روی سطوح خود برسید.
از خود سوالاتی بپرسید: آیا از آن استفاده می کنم؟ آیا من آن را دوست دارم؟ آیا به آن نیاز دارم؟ بنابراین، قبل از خرید یا طراحی هر قطعه مبلمان یا لوازم جانبی خانه خود مطمئن شوید که در واقع یک ضرورت است.

انتخاب بنر مقاله

طراحی بی نظم

رنگ های ملایم را بر فضا حاکم کنید. برای یک یک پالت رنگی خنثی نیازی به رنگ های پریده یا خسته کننده نیست. در واقع می توانید از بیش از یک رنگ خنثی برای افزودن جذابیت و عمق به دکوراسیون خود استفاده کنید. به عنوان مثال، از صورتی ملایم، آبی کم رنگ یا خاکستری و یاسی میتوانید در دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کنید. این تناژ ها به هر اتاق کوچک احساس تازگی و جذاب و دنج بودن می دهد.

به یاد داشته باشید که هنگام ایجاد یک طرح رنگی خنثی داخلی، ترکیب موفق رنگ ها در کنار هم واقعا مهم تر از انتخاب رنگ ها به صورت فردی است. ترفند استفاده از اتاق‌های ساده و یکنواخت، چشم را فریب می‌دهد که فکر کند جادارتر از آن چیزی است که واقعا هستند. علاوه بر آن، حتما بافت های متنوعی اضافه کنید تا فضا حوصله سربر و کسالت آور نشود. در نهایت، مینیمالیسم فقط به معنای به حداقل رساندن بهم ریختگی نیست. این مفهوم همچنین در مورد گنجاندن اشیاء مفید، پایدار و معنی دار در خانه شما است.

مبلمان انعطاف پذیر

تجهیز یک فضای کوچک یک چالش است اما قطعا دلیلی برای نگران شدن در مورد آن نیست زیرا این مقاله برای کمک به شما در مورد طراحی ها و نکات خانه های کوچک است. پاسخ به سوالاتی از این قبیل: چگونه بین ایجاد فضای جادار در اتاق و در عین حال فشرده نشدن در با قرار دادن وسایل اضافی تعادل برقرار می کنید؟ به سادگی مفهوم مبلمان انعطاف پذیر یا چند منظوره را مطرح میکند. 

مبلمان انعطاف پذیر به سادگی به راحتی جابجا می شود، در حالات مختلف استفاده می شود، می تواند تا شود و مهمتر از همه بسیار جمع و جور است. از تخته خواب‌ های کشودار گرفته تا میزهای ناهارخوری تاشو و صندلی‌هایی که به‌عنوان فضای ذخیره‌سازی عمل می‌کنند، همه از نمونه های مبلمان چند منظوره هستند.

حل چالش

برای کسانی که برای حل چالش فضای کوچک به کمک نیاز دارند، در اینجا ایده هایی وجود دارد که شما را در انتخاب وسایل خانه خود راهنمایی می کند. به عنوان مثال، از میز های تبدیل شونده یا جند حالتع استفاده کنید. آنها را می توان چرخاند و در بسیاری از حالت ها مرتب کرد. تا متناسب با طیف وسیعی از فضاها باشند.

 ایده استفاده از میز وسط مبل های جمع شونده که می‌توان در صورت عدم استفاده آن را کناری گذاشت  نیز عالی است. این میز ها در صورت عدم نیاز فضای کف اتاق را آزاد می کنند و همچنین یک عنصر سرگرم کننده را به خانه شما اضافه می کنند.

صرفه جویی در فضای دفتر کار خانگی 

برای کسانی که از کمبود جا برای فضای کار خود  رنج می برند، توصیه میکنیم از میز تحریر دیواری استفاده نمایید. این میز ها فضای کمتری را اشغال می کند و حتی می توانید برای فضای ذخیره سازی بیشتر شلف دکوری هایی را در بالای آن نصب کنید. 

این مقالات میتوانند در این زمینه به شما کمک کنند:

هر آنچه که باید درباره ارتفاع و ابعاد میز کامپیوتر استاندارد بدانید!!

چگونه از شلف ها در دکوراسیون خانه استفاده کنیم؟!

مبلمان تاشو

همچنین لازم به ذکر است که تخت تاشو یک راه حل صرفه جویی عالی در فضا برای خانه های کوچک است.این مدل تختخواب ها، مدل هایی هستند که در کمد تا می شوند و تنها زمانی استفاده می شوند که نیاز به خواب باشد.

همچنین میز ناهارخوری 4نفره تاشو اختراعی است که به طور خاص برای قسمت های کوچک و کم جا طراحی شده است.

با الهام از ines-hub

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *