دکوراسیون

پارتیشن اداری ، راه حل جدا سازی فضا

پارتیشن اداری ، راه حل جدا سازی فضا

پارتیشن‌ها در انواع مختلفی وجود دارند که کاربرد عمومی آن‌ها جداسازی فضا است. از پارتیشن‌ها در فضاهای متنوعی از جمله اداری، مسکونی و حتی تجاری و صنعتی استفاده می‌شود، اما رایج‌ترین جایی که می‌توان آن‌ها را دید، در محیط‌های اداری است.

تخفیف گامینو
در فضاهای اداری از پارتیشن‌ها برای جدا کردن فضای کاری کارمندان از هم، جدا کردن اتاق جلسه از فضای کار کارمندان، جدا کردن منطقه استراحت یا کافی بار که کنسول چوبی
 ‌هایی برای پذیرایی از افراد وجود دارد، از فضای کاری و غیره استفاده می‌شود.
برخی از پارتیشن‌ها حتی این قابلیت را دارند که برای آن‌ها درب و پنجره در نظر گرفت و به دکوراسیون داخلی کمک کرد.

از پارتیشن‌ها در فضاهای متنوعی از جمله اداری، مسکونی و حتی تجاری و صنعتی استفاده می‌شود

چند نوع دیوار جداکننده یا پارتیشن وجود دارد؟

می‌توان دیوار‌های جداکننده را بر اساس کاربرد و متریال ساخت، می‌توان به دسته‌های مختلفی تقسیم نمود. برخی از این دیوار‌ها شیشه‌ای هستند و این قابلیت را دارند که یک حریم خصوصی را ایجاد کرده و انتقال صدا را محدود کنند و به این ترتیب برای تفکیک فضا بسیار عالی هستند در حالی که احساس بسته بودن را به فضا نمی‌دهند.
این پارتیشن‌های شیشه‌ای را می‌توان از انواع مختلفی شیشه ساخت که از بین آن‌ها شیشه‌های ساده، دو جداره، آکوستیک و ضد آتش پرکاربردترین موارد هستند. بهترین مزیت این جداکننده‌ها، انتقال نور طبیعی به آن سوی دیوار است.
اما اگر به حریم خصوصی بیشتری احتیاج دارید، انواع پارتیشن‌های دیگری نیز وجود دارد که سطح بالاتری از حذف صدا‌های مزاحم را برای شما فراهم می‌کنند و هیچ دیدی نیز به داخل ندارد. برخی دیگر از پارتیشن‌ها قابلیت جداسازی را دارند یعنی می‌توان آن‌ها را برای استفاده‌های دیگر جا به جا نمود.
در خانه ها برای تفکیک فضا ها به جز پارتیشن ها میتوان از انواع مختلفی از وسایل استفاده نمود برای مثال استفاده از دراور کشویی و کمد لباس برای ایجاد فضای کلوزت روم و تفکیک آن از فضای خواب که معمولا تخت خواب راحتی و در کنار آن ها پاتختی ساده وجود دارد.

چند نوع دیوار جداکننده یا پارتیشن وجود دارد؟

از پارتیشن‌ها کجا می‌توان استفاده کرد؟

پارتیشن اداری شیشه‌ای و ساده طیف وسیعی از کاربردها را پوشش می‌دهند. می‌توان از آن‌ها برای تقسیم فضای یک اداره استفاده نمود تا از این فضاها به عنوان فضای استراحت کارمندان، اتاق جلسه یا یک اتاق با حریم خصوصی بیشتر ایجاد نمود.
اگر به دنبال فضایی هستید که حریم خصوصی بیشتری چه از نظر بصری و چه از نظر صوتی داشته باشید، پارتیشن‌ها می‌توانند بسیار کمک کننده باشند بسته به اینکه دوست دارید چقدر حریم خصوصی داشته باشید می‌توانید از مدل‌های مختلفی از پارتیشن‌ها استفاده نمایید.
اگر تنها دوست دارید فضای خود را تفکیک کنید و نیاز به حریم خصوصی زیادی ندارید، توصیه می‌کنیم از کتابخانه‌ ها برای این کار استفاده نمایید تا فضای کاربردی بیشتری نیز برای قرار دادن وسایلتان نصیبتان شود. در فضای خانه هم برای جدا سازی فضای آشپز خانه از پذیرایی که میز تلویزیون شیک و باکلاس، مبل ها و میز وسط مبل در آن قرار دارد میتوان از انواع صندلی و نشیمن کمک گرفت.

از پارتیشن‌ ها کجا می‌توان استفاده کرد؟

چرا جداکننده‌ها محبوب هستند؟

یکی از دلایلی که منجر به محبوب شدن پارتیشن‌ها شده است، بدون دردسر بودن و چالش نداشتن نصب و استفاده آن است. اگر شما بخواهید فضای خود را تقسیم کنید، بدون پارتیشن‌ها نیاز به استفاده از مصالح ساختمانی مانند کچ و آجر و سیمان خواهید داشت که وقت زیادی هم از شما می‌گیرد، مخصوصا در فضاهای اداری که منجر به هدر رفتن منابع خواهد شد. 

پارتیشن‌ها عموما به صورت پیش ساخته و یک راه کارآمد و آسان برای جداسازی و تقسیم فضای یک اتاق، بدون نیاز به دیوار جدید هستند. این کار نه تنها شما را از دردسر خالی کردن اتاق در حین ساخت دیوار راحت، بلکه در زمان و هزینه نیز صرفه جویی می‌کند.

چرا دیوار جداکننده پارتیشن محبوب هستند؟

چه نوع جداکننده‌ای برای فضای من بهتر است؟

همانطور که گفتیم، پارتیشن‌ها انواع مختلفی دارند، از انواع شیشه‌ای، صوتی، پارچه‌ای‌، چوبی، ام دی اف و حتی پلاستیکی، برای همین شما طیف وسیعی از انتخاب را پیش رو دارید، از طرفی انتخاب یک پارتیشن تا حد زیادی به اتاق و هدف شما از تقسیم فضا بستگی دارد.

مثلا جداکننده‌های پارچه‌ای برای برای آشپزخانه یا محیط کار مناسب نیست، اما برای اتاق خواب یا سالن‌های آرایشی مناسب هستند یا اینکه اگر بخواهید محیط کار یا مطالعه خود را از فضای اتاق خواب جدا کنید بسیار مناسب و کم هزینه خواهد بود در حالی که نصبشان نیز بسیار ساده است.

دیوار‌های ساده برای محیط‌های آموزشی مناسب‌تر هستند، زیرا ساده هستند موجب حواس پرتی نمی‌شوند، علاوه بر این این نوع پارتیشن‌ها تا حد زیادی آکوستیک هستند و از ایجاد مزاحمت‌های صوتی جلوگیری می‌کنند.

از جداکننده‌های آکوستیک یا حذف کننده صدا و نویز در محیط‌های صنعتی نیز استفاده فراوانی می‌شود، زیرا صدا‌های آزار دهنده را به طبع کاهش می‌دهند.

اگر دوست دارید یک محیط خصوصی ایجاد نمایید اما نمی‌توانید از خیر نور طبیعی بگذرید، به شما استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای مات را پیشنهاد می‌کنیم. به این صورت به هر دو هدف خود در آن واحد دست پیدا می‌کنید.

اما در محیط‌های کاری پویا مانند استارتاپ‌‌ها که تعامل افراد با‌ هم‌دیگر زیاد است یا منازل مسکونی، استفاده از پارتیشن‌های ام دی اف یا عناصر این جنسی را بیشتر مناسب می‌دانیم. استفاده از وسایلی مانند میز تحریر ساده یا میز ناهار خوری برای تفکیک فضا بسیار کاربری‌تر و شیک‌تر خواهد بود. حتی می‌توان دیواری از گل‌ها و گیاهان ایجاد کرد تا فضا هم طراوت خود را حفظ نماید و هم فضا را تقسیم نموده باشید.

چه نوع دیوار جداکننده پارتیشن برای فضای من بهتر است؟

بهترین پارتیشن‌ها برای فضا‌های اجاره‌ای کدام است؟

پارتیشن‌های قابل حمل یا تاشو، در عین حال که می‌توانند برای شما یک فضای خصوصی ایجاد کنند و به کاهش سر و صدا کمک کنند، قابلیت این را دارند تا هر زمان که دوست داشتید آن‌ها جدا کرده و به فضایی جدید ببرید. این نوع پارتیشن‌ها گاهی به صورت عمودی و گاهی افقی تا می‌شوند و از این رو حمل و نقل آن‌ها آسان است. برخی نیز به صورت کشویی هستند و این قابلیت را دارند تا دقیقا به اندازه فضای مورد نظرتان در بیاید.

با الهام از buildingmaterials

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *