آموزشی, دکوراسیون

راز هایی برای بزرگ تر نشان دادن پذیرایی کوچک

راز هایی برای بزرگتر نشان دادن پذیرایی کوچک

اگر یک اتاق نشیمن یا پذیرایی کوچک داشته باشید، حتما به دنبال پیدا کردن راه هایی برای بزرگ تر نشان دادن آن هستید، در این مقاله از گامی نو ما به شما ترفند هایی را آموزش خواهیم داد. قطعا به راه هایی مانند استفاده از رنگ سفید یا انتخاب سبک مینیمال فکر کرده اید که البته تاثیر گذار هستند اما، ما راه های دیگری در نظر داریم. پس اگر به دنبال ایده هایی برای بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن خود هستید این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

چگونه یک اتاق نشیمن کوچک را بزرگتر نشان دهیم؟

ما راه های ساده ای را از طراحان سراسر دنیا جمع آوری کرده ایم که به شما برای داشتن یک فضای دنج تر و کاربردی تر کمک کنیم. در ادامه این روش ها را با هم بررسی میکنیم.

یک پالت رنگی ساده انتخاب کنید

این نکته خیلی مهم است که شما قبل از انتخاب و خرید وسایل و اثاثیه خود یک پالت رنگی انتخاب کنید تا بتوانید برنامه ریزی های خود را از قبیل اختصاص بودجه و انتخاب عناصر را راحتر و بهینه تر انجام دهید.

برای انجام بهتر این کار ها داشتن یک پالت رنگی هم خانواده از رنگ های متشابه اهمیت زیادی دارد. با این کار شما یک فضای منسجم ایجاد میکنید. هرچه پالت رنگی شما تک رنگ و در یک تنالیته از یک رنگ باشد به این هدف نزدیک تر میشوید. با این روش حتی خرید وسایل مانند دراور نیز ساده تر خواهد شد.

وقتی از رنگ های متنوع استفاده می کنید، باعث می شوید که فضا به بخش های مختلف تقسیم بندی شود و یکپارچگی خود را از دست بدهد که کوچکتر به نظر میرسد. شاید فکر کنید که تقسیم بندی فضا یک حرکت صحیح برای کاربردی تر کردن آن است، اما تنها باعث میشود آشفتگی به وجود بیاید.

منظور ما به هیچ وجه استفاده نکردن از رنگ ها نیست بلکه تاکید می کنیم یک رنگ روشن را انتخاب کرده مانند آبی، طوسی، بژ یا … و از تونالیته های مختلف آن برای وسایلی مثل میز ناهار خوری یا میز تلویزیون کمک بگیرید و با این کار فضای خود را بزرگتر و منسجم تر نشان دهید.

رنگ‌ها را عاقلانه انتخاب کنید

همانطور که اشاره کردیم داشتن یک اتاق بزرگتر و روشن‌تر اصلاً به معنی نداشتن رنگ نیست. برای مثال اگر از رنگ‌های تیره برای دیوارها استفاده کنید باعث می‌شود که به اتاق شما بعد بدهد اما رنگ‌های روشن‌تر فضا رو شیک‌تر و دیوارها را بلندتر نشان می‌دهد. 

برای چهارچوب‌ها و پنجره‌ها نیز به سراغ رنگ‌های روشن بروید. پرده کرکره‌ای برای اتاق‌های کوچک مناسب‌تر هستند می‌توانید مقاله ” امسال چه پرده هایی مد و ترند شده است؟ 1402 ” را در این زمینه مطالعه کنید اما اگر به سراغ پرده‌های معمولی می‌روی بهتر است مدل‌هایی را انتخاب کنید که نازک باشد و نور را به داخل عبور دهند.

به سراغ انتخاب بافت‌های زیبا بروید

استفاده از طرح‌ها باعث می‌شود اتاق نشیمن شما کوچکتر به نظر برسد برای ایجاد جذابیت باید به سراغ بافت‌ها برویم. بافت‌های قابلیت را دارند بدون اینکه از لحاظ بصری باعث آشفتگی شوند فضا را متنوع و پویا نشان دهند.

فرش‌های زیبا، مبلمانی مثل میز کنسول با چوب‌های طرح‌دار، یک میز جلو مبلی شیشه‌ای، صندلی‌هایی با روکش چرم، عناصر ساخته شده از چوب و فلز؛ همگی می‌توانند به اتاق شما حس و شخصیت اضافه کنند در عین حال که ظاهره ساده و منسجمی دارند.

آینه‌ها در دکوراسیون جادو می کنند

ما تقریبا در همه مقاله های مرتبط با بزرگتر نشان دادن فضا و تزئین دکوراسیون به استفاده از آینه ها اشاره کرده ایم. آینه جزو بهترین آیتم ها برای تزیین دکوراسیون هستند. آنها هم به فضا حس لوکس بودن و مجلل بودن می دهند و هم با خاصیت بازتاب نور و تصویر میتوانند توهم بزرگتر بودن فضا را ایجاد نمایند. البته همه این ها به شرطی است که مکان قرارگیری آنها را درست انتخاب کنید.

دیوار عمود بر پنجره ها و یا کنج دیوار ها مکان مناسبی برای استفاده از آینه ها است. شما با قرار دادن یک آینه بر روی جاکفشی هم فضای قسمت ورودی خانه را زیباتر نموده اید و هم آن را باز تر نشان داده اید. علاوه بر این میتوانید هنگام خروج از منزل به استایل خود نگاهی دوباره بیاندازید. روی میز کنسول، میز آرایش ، درب کمد و راهرو های باریک فضای مناسبی برای قرار دادن آینه ها هستند. همچنین می توانید با یک شلف دیواری در هر قسمت از اتاق خود یک جا برای قرار دادن آینه ایجاد کنید.

نورپردازی به صورت لایه ای  برای بزرگتر نشان دادن فضا

حتی اگر پذیرایی شما از نور طبیعی خوبی در طول روز برخوردار است. باز هم نورپردازی به صورت لایه ای اهمیت زیادی پیدا میکند زیرا به آن برای بزرگتر نشان دادن خانه در شب احتیاج پیدا میکنید.

در اولین قدم ما به یک منبع نور در مرکز اتاق نیاز داریم، بهتر است این منبع دارای تعدادی چراغ باشد که به صورت مجزا از هم بتوان آنها را خاموش روشن کرد. در کنار آن به چند چراغ دیگر برای تمرکز روی کارها احتیاج داریم که بتوان به کمک آن حاشیه خانه را هم روشن و پر نور کرد. اگر منابع نوری داشته باشید که بتوانید به کمک آن نور را به سمت بالا و پایین هدایت کنید به شما برای بلند تر نشان دادن دیوار ها کمک میکند.

مبلمان خود را ساده و سبک انتخاب کنید

برای اینکه یک اتاق نشیمن کوچک ، بزرگتر به نظر برسد، باید از انتخاب اثاثیه حجیم و بزرگ با طرح های شلوغ دوری کنید. اثاثیه ظریف دارای پایه به اتاق شما بعد می دهند. برای میز ها مثل میز پاتختی به سراغ شیشه بروید زیرا آن ها شکست دید ایجاد نمی کنند و فضا را گرفته نشان نمی دهند.

انتخاب درست اثاثیه بخصوص مبل ها کمک میکند تا فضا خانه خود را بهینه تر چیدمان نمایید.

برای این که حس سبک تری در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید بهتر است به سراغ مبلمان روشن با روکش های ساده بروید.

با الهام از homesandgardens

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *