آموزشی, دکوراسیون

ایده های جذاب برای چیدمان حیاط خلوت

ایده های جذاب برای چیدمان حیاط خلوت

اگر جزو افراد خوش شانسی هستید که در خانه خود یک حیاط خلوت یا تراس دارید، به شما پیشنهاد میکنیم این مقاله گامی نو را تا انتها دنبال کنید تا به ایده های جذاب برای چیدمان آن برسید.

این ایده ها توسط طراحان حرفه ای از سراسر دنیا برای شما جمع آوری شده است تا حیاط خلوت خود را در تمام طول سال جذاب و زیبا در عین حال کاربردی نگهدارید. با یک طراحی خوب می توانید تراس یا حیاط خلوت خود را به فضایی برای استراحت، پذیرایی از دوستان و خانواده یا بخشی از خانه خود برای نشستن و صحبت کردن تبدیل کنید.

آجر نما

یک راه حل عالی برای تبدیل فضای حیاط خلوت شما به محلی دنج برای استراحت و فرار از تنش های روزانه استفاده از مصالح دلنشینی مانند آجر است. با استفاده از آجر ها، دیوار های تراس یا حیاط خود را بپوشانید. اگر امکان کاشت نهال یا درختچه ها را دارید از درخت های مناسب آب و هوای منطقه زندگیتان مخصوصا درخت های میوه دار یا گلدار برای زیبا سازی فضا استفاده کنید. در غیر این صورت نهال های کاشته شده در گلدان گزینه های مناسبی برای شما خواهد بود.

با توجه به مساحت فضایی که در اختیار دارید یک دست میز و صندلی غذا خوری در آن قرار دهید و این بخش از خانه خود را به قسمت غذاخوری تبدیل کنید. اگر حیاط خلوت شما مسقف نیست میز و صندلی هایی را انتخاب کنید که در برابر شرایط جوی مقاوم باشد‌.

برای کف حیاط خلوت خود جهت هماهنگی بیشتر با آجر نماهای دیوار ها، از سنگ فرش کمک بگیرید‌. این کار باعث همخوانی بیشتر متریال مورد استفاده می شود که باعث بزرگ تر دیده شدن فضا میشود.

مبل ها برای استراحت و دورهمی

اگر فضای بیشتری در اختیار دارید، محوطه سازی را گسترش دهید. درختان، بوته های گلدار، گلدان ها، آبنما و … به فضا اضافه کنید. اگر دیوار های کوتاهی دارید و میخواهید فضای خصوصی تری برای خود فراهم کنید، از فنس ها و گیاهان رونده کمک بگیرید تا علاوه ایجاد یک پوشش از نور خورشید نیز بهره مند شوید. 

اگر ایده آجر شما را جذب نکرد، سنگ ها را به شما پیشنهاد میکنیم. به راحتی با استفاده از سنگ های دارای طرح طبیعی دیوارها و کف حیاط خلوت یا تراس خود را بپوشانید. سنگ ها در تابستان به خنک شدن فضا کمک زیادی میکنند و در زمستان در مقابل سرما مقاومت بالایی دارند .

تراس با فرش و مبلمان

اگر تراس کوچکی دارید یا میخواهید از بالکن خود برای ایجاد یک محوطه دلچسب استفاده کنید. در این فضا ها پوشاندن کف و دیوار ها با ترمو وود انتخاب بهتری است. معمولا این فضا ها ارتباط نزدیکی با اتاق ها دارند که استفاده از متریال چوبی آن را دنج و گرم تر میکند. به دلیل این که این فضا ها معمولا باغچه ای برای محوطه سازی ندارند، گلدان ها بهترین گزینه هستند تا آن را سرسبز کنید. در کنار تایل های ترمووود کف، میتوانید از چمن های مصنوعی نیز استفاده کنید تا جذابیت فضا را بیشتر نمایید.

بسته به مقدار فضایی که در اختیار دارید و نزدیکی ات به اتاق های مختلف، از مبلمان های متنوعی در آن استفاده کنید. برای مثال اگر ورودی این فضا از اتاق نشیمن است، قرار دادن یک مبل راحت و سبک در کنار یک میز جلو مبلی و عسلی میتواند یک فضای راحت برای نشستن و لذت برن از هوای تازه به شما بدهد.

قرارگیری در کنار آشپزخانه یک محیط مناسب برای چیدن میز و صندلی به شما می دهد که برای صرف ناهار و صبحانه از آن استفاده کنید یا در کنار اتاق خواب که تخت خواب شما برای یک خواب راحت در آن قرار گرفته است، با یک بین بگ و یک کتابخانه کوچک یک فضای آرام برای مطالعه و لذت بردن از یک کتاب را به شما میدهد.

برای قرار گیری پاها و گرم و صمیمی تر کردن محیط از یک فرش نرم استفاده کنید تا ارتباط منسجم آن با داخل خانه را نیز حفظ کنید. برای دیوار ها از گیاهان رونده طبیعی و مصنوعی میتوانید کمک بگیرید تا زیبایی و سرسبزی آن را بیشتر کنید.

با الهام از homesandgardens

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *