دکوراسیون

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون اداری + نکات مهم

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون اداری + نکات مهم

حتماً این سوال به ذهن شما در هنگام چیدمان فضای دفتر کارتان یا یک محیط اداری خطور کرده است که بهترین رنگ مبل برای یک دکوراسیون اداری چه رنگ‌هایی می‌تواند باشد؟

از آنجایی که ما بیش از نیمی از زمان بیداریمان را در محیط کار می‌گذرانیم، انتخاب عناصر این محیط اهمیت زیادی دارد زیرا روی بهره‌وری، روحیه و زیبایی محیط تاثیر زیادی دارد. 

ما در این مقاله از گامی نو به شما درباره این رنگ‌ها و چگونگی انتخابشان خواهیم گفت.

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون اداری + نکات مهم

مشکی

از آنجایی که میزان استفاده از مبلمان اداری خیلی بیشتر از مبلمان در خانه شما است باید جنس و رنگ آن را طوری انتخاب کنیم که دوام بیشتری داشته باشد و بتواند مدت زمان بیشتری سالم و سلامت باقی بماند. برای مثال مبلمان به رنگ مشکی هم با وقار و هم شیک هستند که می‌توانند برای یک چنین فضایی، بسیار مناسب باشند. قرار دادن یک مبل مشکی در فضایی با رنگ خنثی می‌تواند یک کنتراست جذاب ایجاد کند و به مرکز اتاق شما تبدیل شود. البته موقعیت قرارگیری این مبل‌ها هم بسیار مهم است پس اگر یک فضای رسمی می‌خواهید، باید نسبت به میز تحریر یا میز کار شما چیده شوند.

 

آبی

اگر ترجیح می‌دهید که مبل شما نقطه کانونی دکوراسیون شما باشد یکی از بهترین رنگ‌ها آبی سیر است که می‌تواند تمام دکوراسیون را به هم پیوند داده و یک نتیجه عالی به وجود آورد. در مورد شکل مبل هم بهتر است مبل‌هایی به حالت مکعبی را انتخاب کنید که به فضای شما وقار و رسمیت ببخشد. البته این سبک مبل با این رنگ برای لابی یا سالن‌های عمومی فضای کاری شما بیشتر از اتاق شخصیتان مناسب است و می‌توانید آن را با یک میز جلو مبلی یا عسلی ست کنید تا فضای مناسبی برای قرار دادن مجلات یا کاتالوگ و نمونه کارهایتان فراهم شود.

خردلی

این رنگ از آن دسته رنگ‌هایی می‌باشد که در عین قرارگیری در گروه رنگ‌های خنثی، بسیار شاداب و سرزنده است و می‌تواند همین حس را به محیط اداری شما نیز القا کند. پیشنهاد می‌کنیم اگر فضای کافی در اختیارتان است به جای استفاده از کاناپه‌های دو یا سه نفره در کنار مبل‌های تک نفره از یک ست مبلمان ال استفاده کنید تا بهترین استفاده ممکن را از فضایی که در اختیار دارید داشته باشید. در این صورت این امکان را دارید که از یک کتابخانه نیز در کنار مبلمان خود استفاده نمایید تا حالت اداری بودن فضا بیشتر حفظ شود.

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون اداری + نکات مهم

طوسی

اگر به دنبال یک مبلمان با رنگ خنثی هستید که توجهات زیادی را به خود جلب نکند اما آراستگی محیط اداری شما را نیز حفظ نماید بهترین رنگ برای شما گروه رنگ‌های طوسی هستند. بسته به اینکه بک گراند فضای شما یا روشن است می‌توانید از توناژ‌های مختلف رنگ طوسی مانند خاکستری یا فیلی استفاده نمایید. برای شکیل شدن این مبلمان‌ها می‌توانید از پایه‌های فلزی به رنگ مشکی یا استیل نیز کمک بگیرید تا یک فضای رسمی شیک و زیبا داشته باشید. برای استفاده حداکثری از فضای موجود می‌توانید از دراور یا فایل‌های اداری در کنار مبلمان خود به جای میز کنار مبلی نیز استفاده کنید تا کشوهای آنها فضای ذخیره سازی بیشتری به شما بدهند.

چرم

نمی‌توان منکر این شد که یکی از بهترین متریال برای مبلمان اداری چرم است که هم به آن وقار و شخصیت می‌دهد و هم با دوام و ماندگار است. از بهترین رنگ‌های چرم می‌توان به رنگ قهوه‌ای سوخته اشاره کرد که نزدیک به مشکی است اما فضا را گرمتر و مطبوع‌تر نگه می‌دارد. تنها نکته مهم در هنگام انتخاب یک مبلمان چرمی این است که بتوانید از چرم آن به خوبی نگهداری کنید تا بر اثر استفاده پوست یا رنگ پریده نشود. از بهترین مدل‌ها هنگام استفاده از متریال چرم می‌توان به مبل‌های چستر اشاره کرد.

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون اداری + نکات مهم

یشمی

همانند رنگ آبی رنگ یشمی هم در عین حال که کلاس کار را حفظ می‌کند از رسمی شدن بیش از حد فضا و سنگین شدن آن جلوگیری می‌کند. اگر یک فضای اداری پویا با ارباب رجوع‌های لف دارید بهتر است به جای استفاده از رنگ‌های تیره به سراغ این دست رنگ‌ها بروید تا فضای کاری پویاتری با انرژی مثبت داشته باشید.

بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون اداری + نکات مهم

نکات مهم در انتخاب مبلمان اداری

زمانی که می‌خواهید یک مبلمان اداری انتخاب کنید جدا از رنگی که برای آن در نظر دارید باید دارای ویژگی‌هایی نیز باشد.

از ویژگی های مهم مبلمان اداری می توان به دوام بالا، سهولت در تمیز کردن، مقاومت در برابر آب، مقاومت در برابر آلودگی و مقاومت در برابر خراش اشاره کرد. همچنین باید یک رنگ خوب داشته باشد که مکمل دکوراسیون و تم دفتر شما باشد.

خرید یک مبل برای دفتر هیئت مدیره شرکت ها، سالن های کنفرانس، لابی ها یا سالن های انتظار و پذیرایی و غیره ضروری است. هنگام انتخاب مبل به فاکتور هایی مثل اندازه، چیدمان، اثاثه یا لوازمی دارید یا باید داشته باشید و … توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *