آموزشی

بهترین روش برای از بین بردن ساس

بهترین روش برای از بین بردن ساس

ساس‌ها نوعی حشرات خونخوار هستند که از خون انسان یا موجودات خونگرم برای بقا و تولید مثل استفاده می‌کنند. آنها مانند سایر حشرات به سرعت تولید مثل می‌کنند و در عرض چند روز تعدادشان چندین برابر می‌شود به همین دلیل بسیار مهم است که اقدام به حذف از بین بردن آنها در سریع ترین زمان ممکن بعد از پیدا کردنشان انجام شود.

چطور ساس را تشخیص دهیم؟

معمولا جای نیش این حشرات دچار خارش و اگزما می‌شود و ممکن است در ملافه‌های خود آثاری از قطرات خون را مشاهده کنید‌.

این نوع حشرات بیشتر در جاهای شلوغ که از نظر بهداشتی مناسب نیستند؛ پیدا می‌شوند. اما به راحتی قابل جابجایی هستند و می‌توانند به خانه تمیز شما نیز راه پیدا کنند.

این حشرات بیشتر در محل‌های دوخت و درز ملافه‌ها و وسایل چوبی مثل کمد لباس یا میز آرایش وسایل شخصی شما در آن قرار دارد، پیدا می‌شوند و بیشتر در شب‌ها فعالیت خود را شروع می‌کنند. هرچند آنها باعث انتقال آلودگی و یا بیماری خاصی به انسان نیستند، اما می‌توانند سبب رنجش و یا کلافگی شوند.

با چه روش‌هایی می‌توانیم ساس را از بین ببریم؟

برای از بین بردن ساس ابتدا باید محل تجمع آنها را پیدا کنیم همانطور که گفتیم این موجودات علاقه زیادی به محل خواب شما دارند پس رختخواب و تخت شما باید اولین نقطه برای جستجوی آنها باشد سپس می‌توانید به سراغ عناصر کنار تخت مانند میز پاتختی یا دراور نیز بروید زیرا در نزدیکی محل خواب شما قرار دارند و مکان مناسبی برای تجمع آنها هستند.

محلول آب و سرکه

یکی از راحت‌ترین و در عین حال سالم‌ترین روش‌ها برای از بین بردن ساس استفاده از سرکه و آب است‌. سرکه علاوه بر اینکه می‌تواند ساس را از بین ببرد با خاصیت ضدعفونی کنندگی که دارد، ست خواب شما را از باکتری‌ها پاک می‌کند.

محلول مورد نظر خود را داخل یک اسپری بریزید و آن را روی نقاطی که علائم وجود ساس دیده می‌شود اسپری کنید. این کار را باید به دفعات تکرار کنید تا زمانی که ‌ساس های بالغ حذف شوند و امکان تخم‌ریزی نداشته باشند و نیز نوزادهای تازه متولد شده از بین بروند.

جاروبرقی

یکی از راحت‌ترین و موثرترین راه‌ها برای از بین بردن حشراتی مانند ساس جاروبرقی کشیدن است. رختخواب خود و همچنین تمام نقاط خانه خود را به دقت جارو کنید سپس با استفاده از یک فرچه یا برس تمام سطوح مشکوک و گوشه‌های غیر قابل دسترس را برس کنید. سپس مجدد تمام نقاط را جارو کنید. انجام این کار با دقت و با قدرت مکش زیاد می‌تواند تا حد زیادی به از بین بردن این موجودات کمک کند.

ژل سیلیکا

ژل سیلیکا یک راه حل عالی برای از بین بردن ساس ها است شما پس از تهیه این ژل آن را در مناطق مشکوک استفاده کنید. پس از مدتی ساس ها جذب این ژل می‌شوند و در آن گیر می‌کنند به این ترتیب از بین می‌روند.

گرما

ساس ها موجوداتی هستند که به شدت نسبت به گرما حساس اند. دمای بیش از ۵۰ درجه آنها را ضعیف می‌کند و از تولید مثلشان جلوگیری می‌کند و در دمای بالای ۶۰ درجه تلف می‌شوند. برای از بین بردن این حشرات به این شیوه ابتدا تمام عناصر قابل شست و شو را داخل ماشین لباسشویی انداخته و دمای آب را بالا ببرید تا ساس های چسبیده به آنها از بین بروند. سایر مناطق را نیز با استفاده از بخارشو به خوبی نظافت کنید.

انواع اسپری حشره کش

اسپری‌های حشره کش دسترسی شما به نقاط غیر قابل دسترس را فراهم می‌کند. از انواع اسپری مناسب برای از بین بردن ساس استفاده کنید و تمام نقاط را به خوبی با اسپری آغشته کنید؛ سپس محل را ترک کنید تا دچار آسیب‌های ریوی نشوید. اگر از یک اسپری مناسب و مرغوب استفاده کنید این کار نتیجه ۱۰۰ درصدی برای شما خواهد داشت. اما این روش را برای خانه‌هایی که در آن بچه‌های کوچک، سالمندان و حیوانات خانگی زندگی می‌کنند، توصیه نمی‌کنیم.

الکل

ایزوپروپیل ۹۹٪  بهترین نوع الکل برای از بین بردن ساس می‌باشد و اثری مشابه سرکه دارد با این تفاوت که الکل زود می‌پرد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید مراحل را چندین بار اجرا کنید.

سشوار

همانطور که گفتیم ساس ها به دمای بالا حساس هستند، برای این منظور سشوار را در داغ‌ترین حالت خود قرار داده و قسمت‌های مد نظر خود را با باد داغ پاک کنید این روش به تنهایی خیلی موثر نیست اما در کنار مابقی روش‌ها مانند الکل یا سرکه می تواند ثمربخشی بیشتری داشته باشد.

با الهام از epa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *