دکوراسیون, مبلمان

ترکیب سبک بوهمی و روستیک در دکوراسیون منزل

ترکیب سبک بوهمی و روستیک در دکوراسیون منزل

در مقاله‌های قبلی به طور مفصل راجع به سبک بوهو و سبک روستیک صحبت کرده‌ایم ویژگی‌ها و عناصر هر سبک را با هم بررسی کردیم اما در این مقاله از گامی نو می خواهیم به سبکی که از ترکیب این دو تشکیل شده است بپردازیم و اطلاعات مفیدی درباره آن به شما ارائه دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

در واقع دکوراسیون بوهو روستیک ترکیبی منحصر به فرد از عناصر موجود در طراحی روستایی و بوهمیایی است. که هدف آن ایجاد فضای دنج آرام و گرم است. این دست سبک‌های دکوراسیون به دلیل نزدیک بودن به طبیعت و استفاده از عناصر طبیعی و ارگانیک در آن، مورد توجه افراد زیادی در سال‌های اخیر قرار گرفته است.

ترکیب سبک بوهمی و روستیک در دکوراسیون منزل

می‌دانیم که استفاده از مواد طبیعی مانند چوب و سنگ از خصوصیات سبک روستیک است و سبک بوهمی را با الگوها و منسوجات خاص و دست ساز می‌شناسیم، بنابراین در این سبک یعنی بوهمی روستیک انتظار دیدن این ویژگی‌ها را داریم.

چگونه یک سبک بوهو روستیک ایجاد کنیم؟

در اولین قدم ما باید بتوانیم عناصری را با هم ترکیب کنیم که به یک تعادل بین سبک بوهمی و روستیک برسیم. عناصری از قبیل مواد طبیعی، منسوجات، بافت‌ها، ترکیب رنگ‌های نزدیک به طبیعت و دکوری‌های قدیمی و خاص که در کنار هم فضای گرم و دلپذیر ایجاد کنند و بتوان به وسیله آن بین زندگی ماشینی امروز دکوراسیون خانه فاصله ایجاد کرد.

برای شما که با هر دوی این سبک‌ها آشنا هستید ممکن است یک تناقض فکری به وجود بیاید. زیرا معمولاً سبک روستیک بسیار به طبیعت نزدیک و رنگ‌های موجود در آن گرم و خاکی هستند اما از سوی دیگر دکوراسیون بوهمی را با ترکیب‌های رنگارنگ، الگوها و جزئیات پررنگ و لعاب می‌شناسید و ممکن است برای شما این سوال به وجود بیاید که در نتیجه کدام ویژگی‌ها است هر سبک باید انتخاب شود؟

در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که هدف ما رسیدن به یک دکوراسیون است که هم سرشار از آرامش باشد و هم ظاهری شیک داشته باشد. ما می‌خواهیم از عناصر طبیعی در کنار بافت‌ها و الگوهای خاص استفاده کنیم و  در فضای داخلی خانه طبیعت را بگنجانیم.

ترکیب سبک بوهمی و روستیک در دکوراسیون منزل

عناصر ضروری دکور بوهو روستیک

حال وقت آن رسیده است که آستین‌ها را بالا بزنیم و این دو سبک را به زیباترین و صحیح ترین شکل ممکن با هم ترکیب کنیم. با استفاده از عناصری که در ادامه به آن می‌پردازیم به شما می‌آموزیم که دکوراسیون بوهو روستیک خود را ایجاد کنید.

مواد و متریال طبیعی

ما می‌خواهیم به حس گرما و آرامش در فضا برسیم به خاطر همین استفاده از مواد طبیعی نقش مهمی در دکوراسیون دارند. با استفاده از چنین متریالی ما ارتباط با طبیعت را حفظ می‌کنیم و حس روستایی بودن را به دکوراسیون اضافه می‌کنیم.

از بهترین گزینه‌ها برای استفاده از مواد طبیعی مبلمان؛ نظیر میز کنسول، میز جلو مبلی و یا کفپوش‌ها و دیوارپوش‌های چوبی است. در کنار چوب از سنگ برای تاکید بیشتر و نیز ایجاد حس استحکام و مقاومت می‌توان استفاده نمود. پالت‌های رنگی این عناصر به دلیل الهام گرفتن از طبیعت و استفاده از مواد طبیعی معمولاً خنثی هستند. این متریال همگی تجدید پذیر و دوستان محیط زیست هم هستند و می‌توان از آنها به روش‌های مختلف استفاده نمود. حتی در جزئیات مانند کوری‌هایی که روی میز ناهارخوری یا میز تلویزیون و حتی میز تحریر خود قرار می‌دهید و یا قاب آینه‌ای که بالای دراور خود نصب می‌کنید.

منسوجات

همانطور که اشاره کردیم یکی از ویژگی‌های شاخص سبک بوهو، استفاده زیاد از منسوجات با بافت‌های مختلف است. توجه به پتوها، کوسن ها، فرش‌ها، پرده‌ها و انتخاب آنها از متریالی که حس راحتی و شادابی به فضا بدهند اهمیت زیادی دارد. با استفاده از این گزینه‌ها ما باید به فضا جذابیت بصری اضافه کنیم و گرما و آرامش را به دکوراسیون خود تزریق کنیم.

استفاده از الیاف طبیعی مانند پنبه، پشم و کتان که نرم و قابل تنفس هستند و حس بودن در خانه را به شما می دهند همراه با رنگ های پر جنب و جوش با الگو ها و طرح ها که همراه با هم فضا را دنج می کنند نیز برای رسیدن به دکوراسیون بوهمی روستیک کمک کننده است.

ترکیب سبک بوهمی و روستیک در دکوراسیون منزل

گیاهان 

استفاده از گیاهان در هر دو دکور بوهمی و روستیک رایج است و باعث ارتباط با طبیعت که جزو اصول این طراحی است میشود. از گیاهان در ابعاد بزرگتر میتوان به عنوان نقطه کانونی و کوچکتر برای دکور و تزیین استفاده نمود.

اکسسوری 

دکوری های متنوع از ویژگی های مهم سبک بوهو روستیک است. اکسسوری ها به فضای شما شخصیت می دهند و می توانید از انها برای جذابیت بصری استفاده کنید. همچنین آنها به شما کمک میکنند تا اجزای دکوراسیون را به هم گره بزنید و به یک نتیجه یک پارچه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *