دکوراسیون

ایده های چیدمان قاب عکس در دکوراسیون منزل

ایده های چیدمان قاب عکس در دکوراسیون منزل

قاب عکس‌ها اجزای مهمی از دکوراسیون خانه ما هستند که می‌توانیم به وسیله آنها دکوراسیون خود را مجلل‌تر شیک‌تر و زیباتر کنیم. اما استفاده از قاب عکس‌ها برای زیباتر نمودن دکوراسیون خانه به این سادگی‌ها هم نیست زیرا اگر آنها را در فضا و مکان اشتباه نصب کنید نه تنها به زیباتر شدن خانه شما کمک نمی‌کند بلکه آن را شلوغ درهم برهم و آشفته نشان می‌دهد.

ما در ادامه این مقاله از گامی نو به شما راه و روش‌های عالی برای به نمایش گذاشتن عکس‌ها و قاب عکس‌ها در دکور منزل را به شما پیشنهاد می‌دهیم تا به وسیله آنها فضای خانه خود را متحول کنید.

فضای بالای مبل‌ها

اگر به دنبال یک راه عالی برای تزیین دیوار بالای مبل خود هستید آن هم به بهترین شکل ممکن و تعداد زیادی عکس خانوادگی دارید بهتر است دست به کار شوید. دیوار بالای مبل‌ها مخصوصاً کاناپه سه نفره به شما فضای زیادی را برای چیدمان قاب‌ها هم می‌کند که می‌توانید آنها را به مدل‌های مختلف بچینید با این روش هم این دیوار را از خالی بودن درآورده‌اید هم یک دکوراسیون خاص را به خانه خود هدیه کرده‌اید.

ایده های چیدمان قاب عکس در دکوراسیون منزل

بالای میز کنسول

ما معمولا عادت داریم که فضای بالای میز کنسول را با آینه پر کنیم اما یک روش خاص و منحصر به فرد برای دکور این قسمت کمک بگیرید قاب عکس‌ها در سایزهای مختلف است شما می‌توانید بسته به سلیقه و فضایی که در اختیار دارید می‌توانید از یک قاب عکس بزرگ یا چند قاب عکس کوچک‌تر استفاده نمایید. 

اگر انتخاب شما چند عکس کوچک است به شما چیدمان شبکه‌ای با ۱۲ قاب عکس مربعی را پیشنهاد می‌کنیم.

دیوار راهرو

اکثر خانه‌ها طوری طراحی شده‌اند که دارای یک راهرو چه کوچک و چه بزرگ هستند. بهترین روش برای تزیین این راهروها و خارج کردن آنها از حالت یکنواخت و بی‌روح، طوری که کمترین فضای ممکن اشغال شود استفاده از قاب عکس‌ها روی دیوار است. بسته به  فضایی که در اختیار داری می‌توانید از قاب عکس‌های کوچک بزرگ در فواصل زیاد و کم استفاده کنید می توانید از دیوارکوب‌ها برای انداختن نور روی آنها و جذابیت بصری بیشتر کمک بگیرید. همچنین یک صندلی و نشیمن نیز میتواند این فضا را کاربردی تر نماید.

ایده های چیدمان قاب عکس در دکوراسیون منزل

راه پله‌ها

در مقاله‌های قبلی به طور مفصل راجع به تزیین راه پله‌ها صحبت کردیم یکی از مواردی که در این مقاله به آن اشاره شد تزیین راه پله به کمک قاب عکس بود. شما می‌توانید مسیر راه پله و یا پاگردها را با قاب عکس‌ها تزیین کنید. این کارا می‌توانید با چیدمان‌های متنوعی انجام دهید بسته به اینکه چه تعداد قاب عکس و چه سایزی را می‌خواهید مورد استفاده قرار دهید.

پلوراید

یکی از انتخاب‌های جذاب برای تزیین فضای خانه به خصوص اتاق خواب‌ها در قسمت بالای دراور یا بالای تاج تخت خواب آویزان کردن ریسه‌ها و یا ه‌هایی با عکس‌های پلوراید است که می‌تواند یادآور خاطرات شیرین شما باشد. می‌توانید آنها را با انواع گیره و یا ریسه‌های نور هم تزیین کنید تا زیبایی چیدمان آنها را چند برابر نمایید.

ایده های چیدمان قاب عکس در دکوراسیون منزل

کنج یا گوشه

از جمله فضاهای فراموش شده‌ای که برای نصب کردن قاب عکس‌ها می‌توان اشاره کرد، گوشه دیوارها است به صورت حرف انگلیسی ال شما می‌توانید کنج دیوارها را با قاب عکس بپوشانید تا هم این فضاهای خالی را پر کنید و هم دکوراسیون خود را با قاب عکس‌هایی که در اختیار دارید تزیین کنید. اگر از یک میز تحریر در چنین فضایی استفاده میکنید نیز میتوان ایده را برای دسترسی به خاطرات خوب اجرا نمود.

ورودی خانه

فضای ورودی خانه‌ها معمولاً اولین قسمت است که توسط مهمانان شما هنگام ورود به خانه دیده می‌شود برای همین دکوراسیون این فضا اهمیت زیادی دارد و می‌تواند روی دید کلی خانه شما تاثیر بگذارد.

اگر می‌خواهید ورودی خانه خود را به شیوه‌ای تزیین کنید که هم بیانگر شخصیت شما و هم صمیمیت بین اعضای خانواده‌تان باشد، استفاده از قاب عکس‌ها در قسمت بالای جاکفشی یا میز کنسولی که در این قسمت قرار داده‌اید یک راه حل عالی است. اگر تمایل دارید که روی سطح جاکفشی را با دکوری‌های مختلف چیدمان کنید قاب عکس‌ها را باید به اندازه ارتفاع این دکوری‌ها بالا ببرید و اگر هم دارید که این فضا ساده‌تر باشد می‌توانید قاب عکس‌ها را به میز نزدیک کنید.

ایده های چیدمان قاب عکس در دکوراسیون منزل

به غیر از دیوار

همیشه رین راه حل برای نمایش قاب عکس‌ها اتصال آنها به دیوار نیست برخی اوقات قرار دادن قاب عکس‌ها روی سطوحی در اختیار دارید نیز به راحتی دکوراسیون شما را متحول می‌کند. یکی از این سطوح میز تلویزیون شما است که معمولاً فضای خالی برای قرار دادن دکوری‌های مختلف دارد می‌توانید از یک یا دو قاب عکس بسته به فضایی که در اختیار دارید روی میز تلویزیون خود استفاده نمایید.

همچنین استفاده از چند شلف دیواری یا طاقچه برای مان قاب عکس‌ها هم در کنار دکوری‌های مختلف می‌تواند ایده ای جذاب به خصوص در فضایی به غیر از اتاق نشیمن باشد.

کتابخانه‌ ها هم یکی دیگر از وسایلی می‌باشد که امروزه برای چیدمان انواع دکوری مورد استفاده قرار می‌گیرد در دکوراسیون های اخیر پر کردن کتابخانه‌ها و مملوک کردن آنها از کتاب‌ها دیگر رایج نیست و قرار دادن چند کتاب در کنار اکسسوری‌های دیگر مانند قاب عکس‌ها می‌تواند هم زیبایی کتابخانه شما را بیشتر کند و هم به بهبود دکوراسیون تان کمک کند.

با الهام از thespruce

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *