دکوراسیون, مبلمان

میز tv دیواری بهترین انتخاب خانه های آپارتمانی

میز تلویزیون دیواری بهترین برای خانه های آپارتمانی

یکی از چالش های آپارتمان نشین ها مخصوصا زمانی که به یک مکان جدید اسباب کشی میکنند این است که بهترین فضا را برای قرار دادن میز تلویزیون خود پیدا کنند. 

در یک اتاق پذیرایی کوچک، قرار دادن تلویزیون در مکانی اشتباه می تواند تعادل دکوراسیون را برهم بزند و چیدمان شما را خراب کند در اکثر اتاق های نشیمن میز تلویزیون نقطه کانونی بوده و به عنوان مرکز دکوراسیون بار اصلی را به دوش دارد.

تلویزیون را کجا قرار دهیم؟

بهتر است برسیم به سوال اصلی که باید تلویزیون را کجا قرار دهیم؟ زمانی که ما فضای کمی در اختیار داریم هر متر مربع از کف اتاق ما خیلی با ارزش میشود برای همین از نظر بسیاری از طراحان دکوراسیون، بهترین فضا برای قرار دادن تلویزیون روی دیوار است. با نصب تلویزیون روی دیوار و استفاده از میز تلویزیون دیواری، فضای بیشتری برای سایر مبلمان مثل میز جلو مبلی باقی می ماند.

چرا پیدا کردن مکان مناسب برای تلویزیون مهم است؟

شاید حتی تصورش را هم نکنید که قرار دادن تلویزیون در مکان درسست با اشتباه می تواند روی کیفیت تصویر و تجربه شما از تماشای آن تاثیر بگذارد. البته مکان در نظر گرفته شده برای صندلی و نشیمن نیز اهمیت خود را دارد.

دو عامل ارتفاع تلویزیون یا میز آن زمان اتصال به دیوار و همچنین فاصله آن از میز و صندلی اهمیت زیادی دارد‌.

مزایای نصب تلویزیون روی دیوار

علاوه بر اینکه نصب تلویزیون روی دیوار به دیوار فضای بیشتری می‌دهد به دیگری نیز به همراه دارد برای مثال با نصب تلویزیون به دیوار فضای سطح میز را خالی میکند که میتوانید از آن برای قرار دادن دکوری های مختلف مانند یک میز کنسول استفاده نمایید و حتی از آن به عنوان یک کتابخانه برای قرار دادن کتاب های مورد علاقه خود استفاده کنید.

این ایده یعنی نصب تلویزیون به دیوار به شما آزادی عمل بیشتری برای تنظیم ارتفاع مناسب ترجیحات شخصی خودتان را میدهد. همچنین معمولا میز تلویزیون های دیواری سبک وزن تر و کوچکتر هستند که در نتیجه قیمت مناسب تری هم دارند.

البته شما با خرید از گامی نو به دلیل اتصال مستقیم به تولید کننده، محصولات با کیفیت از تخت خواب و میز تحریر گرفته تا جاکفشی را میتوانید به بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در کنار خدماتی مانند ارسال رایگان خریداری نمایید.

نکات مهم در نصب تلویزیون دیواری

نور

چه نور محیطی و چه نور خود تلویزیون می تواند بر کیفیت تصویر و سلامت چشمان شما تاثیر بگذارد. نور تصویر نباید خیلی زیاد باشد و همچنین نباید خیلی کم باشد. آن را تاجابی که برای دیدن نیاز به تلاش نباشد کم کنید. 

علاوه بر نور خود تلویزیون نور محیط نیز خیلی مهم است. بهتر است تلویزیون را عمود بر دیوار های دارای پنجره قرار دهید تا بازتاب نور روی صفحه برای دید مزاحمت ایجاد نکند. 

اگر از تی وی وال استفاده میکنید، نور پردازی پشت تلویزیون میتواند خستگی چشم ناشی از نور صفحه را کاهش دهد.

ارتفاع

نمی توان عدد مشخصی را برای ارتفاع مناسب نصب تلویزیون روی دیوار گفت، این عدد در واقع نسبت به قد و ارتفاع نشیمن کاناپه شما مشخص میشود. بهتر است تلویزیون را طوری نصب کنید که مرکز تلوزیون هم سطح چشمان شما باشد. 

زاویه

زاویه دید نامناسب میتواند به گردن و ستون فقرات شما آسیب بزند. زمانی را تصور کنید که به سینما رفته اید و در ردیف های جلویی نشسته اید. در این صورت برای تماشای صفحه باید سر خود را به سمت عقب خم کنید که باعث خشک شدن و گردن درد میشود.

اندازه

به همان اندازه که فاکتورهای گفته شده اهمیت دارد اندازه تلویزیون نیز بسیار مهم است. اندازه تلویزیون را هم نسبت به اندازه اتاق و هم نسبت به فاصله نشیمن تا صفحه نمایش باید در نظر گرفت. تلویزیون‌های خیلی بزرگ برای اتاق‌های کوچک نه تنها تجربه دید مناسبی به شما نمی‌دهند بلکه اثر منفی نیز دارند. 

اندازه تلویزیون نسبت به میز آن نیز مهم است در حالت حداقلی میز تلویزیون باید از هر طرف ۱۰  سانتی متر از تلویزیون شما عریض تر باشد. اگر می‌خواهید تلویزیون را روی دیوار نصب کنید عمق میز تلویزیون فاکتور مهمی نخواهد بود اما اگر قرار است که تلویزیون روی میز بنشیند باید حداقل سانتی‌متر از دو طرف پایه تلویزیون شما عمق بیشتری داشته باشد تا اگر سهوا تلویزیون تکان خورد احتمال سقوط آن کمتر باشد.

نتیجه‌گیری

تلویزیون‌های دیواری برای همه مناسب است اما اگر اتاق پذیرایی شما کوچک است استفاده از آن یک راه عالی برای کمک به اشغال حداقلی فضا خواهد بود. با استفاده از میز تلویزیون‌های دیواری شما آزادی عمل بیشتری برای نصب تلویزیون در ارتفاع دلخواه را خواهید داشت که باید بر اساس عواملی مانند ارتفاع نشیمن و قد خود آن را پیدا کنید. اگر تلویزیون خود را در ارتباط و زاویه مناسب نصب کنید لویزیون‌های دیواری علاوه بر مزیت‌های بی‌شمار زیبای دکوراسیون شما را هم بیشتر میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *