دکوراسیون

آشپزخانه مدولار چیست؟ بررسی کامل + ایده

آشپزخانه مدولار چیست؟ بررسی کامل + ایده

آشپزخانه‌های مدولار آشپزخانه‌هایی هستند که می‌توانند با قطعات از پیش ساخته شده و واحدهای جداگانه از هم مونتاژ شوند و اسکلت اصلی فضای شما را تشکیل می‌دهند. اجزای سازنده این آشپزخانه‌ها به صورت آماده است و طبق نیاز شما و بر اساس فضایی که در اختیار دارید می‌توانید آنها را به هم متصل کنید تا فضای کاربردی مناسب انتظارات خود را ایجاد کنید. این آشپزخانه‌ها برخلاف حالت‌های معمولی نیاز به طراحی توسط افراد حرفه‌ای ندارند و توسط خودتان نیز قابل اجرا هستند.

مزایا و معایب آشپزخانه‌های مدولار

آشپزخانه‌های مدولار هم مانند سایر بخش‌های طراحی داخلی طرفداران و مخالفانی دارد که نظراتشان قابل بررسی است زیرا به شما دید بهتری می‌دهد که آیا مناسب استفاده برای شما هستند یا خیر.

مزایا

تناسب با لوازم خانگی

اکثر لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی، ظرفشویی، یخچال و … به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دارای ابعادی استاندارد هستند. آشپزخانه‌های مدولار به راحتی با این لوازم انطباق پیدا می‌کنند و نتیجه کار فوق العاده تمیز خواهد شد.

این ویژگی زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما بخواهید لوازم آشپزخانه خود را تعویض و ما مدل‌های جدید جایگزین کنید. در یک آشپزخانه استاندارد برای این کار دچار مشکل نمی‌شوید.

نصب سریع

از آنجا که قطعات این آشپزخانه‌ها به صورت از پیش ساخته شده و آماده نصب هستند‌ نصب و راه‌اندازی آن زمان زیادی نمی‌برد و شما در کوتاه ترین زمان ممکن می‌توانید اقدام به سفارشی قطعات و اسمبل کردن آنها نمایید. جوری که انگار یک کمد لباس یا دراور برای خانه خود می خرید.

طراحی آسان

طراحی این آشپزخانه‌ها بر طبق نیاز افراد بسیار آسان است به صورتی که اگر از قسمتی راضی نبودید به راحتی می‌توانید آن را با قطعه‌ای دیگر جایگزین کنید به این ترتیب می‌توانید به راحتی به نتیجه دلخواه برسید.

ارزان تر

از آنجایی که شما برای طراحی این آشپزخانه‌ها نیاز به افراد حرفه‌ای و طراحان کاربلد ندارید، هزینه‌های مربوط به این بخش از کار کاهش پیدا می‌کند. نصب و راه‌اندازی بخش‌های مختلف این آشپزخانه نیاز به تخصص خاصی ندارد و در صورت تمایل خودتان می‌توانید آن را انجام دهید.

از طرفی چون این بخش‌ها به صورت تولید انبوه ساخته می‌شوند هزینه‌های این قسمت از کار نیز کاهش پیدا می‌کند در نتیجه یک آشپزخانه مدولار برای شما هزینه کمتری در پی دارد. درست مثل خرید یک میز تحریر آماده نسبت به یک میز تحریر سفارشی که مسلما قیمت کمتری دارد

معایب

اندازه‌های تعیین شده

اگر شما یک آشپزخانه با ابعاد غیر استاندارد داشته باشید ممکن است برخی از قسمت‌های ساخته شده با ابعاد آشپزخانه شما هماهنگ نباشد. البته اکثر تولیدکنندگان آشپزخانه‌های مدولار به شما امکان ساخت قطعات با ابعاد سفارشی را نیز می‌دهند اما مسلماً  طراحی و ساخت آنها هزینه بر خواهد بود.

عام و تکراری

از آنجایی که قطعات این نوع آشپزخانه‌ها به صورت تولید انبوه و سری طراحی می‌شود. ممکن است آشپزخانه شما با افراد دیگر بسیار شبیه به هم شوند و این کار از منحصر به فرد شدن و خاص شدن طراحی خانه شما می‌کاهد.

این تکراری بودن چه در طراحی، چه در قطعات و چه در رنگ قابل مشاهده خواهد بود و ممکن است از این جهت شما را مایوس کند.

جدیدترین ترند ها در طراحی آشپزخانه

اگر در فکر طراحی یا باز طراحی آشپزخانه خود هستید، نگاهی به آخرین ترند های این بخش از طراحی دکوراسیون می تواند به شما برای پیدا کردن ایده کمک کند.

طراحی باز

شاید اصطلاح آشپزخانه اوپن مدت ها است که به گوشتان آشنا است. اما طراحی های جدید آشپزخانه های اوپن یا پلان باز با آنچه قبلا بوده تغییر کرده است. در طراحی های جدید آشپزخانه، نه به عنوان فضایی مجزا که به نشیمن دید دارد بلکه به عنوان فضایی یکپارچه با آن طراحی میشود که توسط کابینت ها و پیشخوان ها تجهیز شده است.

در اکثر چنین طراحی هایی میز ناهار خوری یا صندلی و نشیمن های اپن به عنوان رابط این دو قسمت یعنی آشپزخانه و نشیمن عمل میکند.

اشپزخانه ها صنعتی

با محبوب شدن سبک های مدرن و مینیمال نوعی از طراحی متولد شد که آن را سبک صنعتی نامگذاری کردند. برای تصور بهتر این نوع دکوراسیون، شما سبک مینیمال را تصور کنید با این تفاوت که متریال استفاده شده بیشتر به سمت سنگ، چوب و فلز سوق داده شده است و رنگ های سرد و سنگین مانند خاکستری و مشکی در فضا قالب هستند.

تجهیزات الکترونیکی از ماکروویو تا یخچال در این سبک متداول تر است و آن ها نیز در همین تناژ رنگی انتخاب میشوند.

جزییات کمتر

از جمله ترند های سال های اخیر دکوراسیون استفاده کمتر از جزئیاتی مانند دستگیره ها است. همانطور که اشاره کردیم طراحی ها ساده شده اند و تا جای ممکن پیشخوان ها و سطوح خالی از وسیله و ساده هستند.

با الهام از designerkitchensforless

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *