دکوراسیون

بوهو چیست؟ آشنایی با سبک بوهو و فضاهای مناسب این سبک

سبک بوهو چیست؟ آشنایی با سبک بوهو و ویژگی ها و فضاهای مناسب این سبک

یکی از سبک های دکوراسیونی و حتی استایل شخصی که این روز ها زیاد اسم آن را میشویم، بوهو یا بوهمین است. ما امروز در این مقاله از گامینو به شما هر چیزی که باید راجع به این سبک بدانید را می گوییم، همچنین می توانید از تصاویر برای الهام گرفتن استفاده کنید. در ادامه شما را به طور کامل با این سبک آشنا خواهیم کرد.

https://gaminodena.com/what-is-boho-style-getting-to-know-the-boho-style-and-the-features-and-suitable-spaces-of-this-style/

سبک بوهو چیست؟

همه تصور میکنند که میدانند سبک بوهو چیست و مانند کف دستشان آن را می شناسند اما در .واقع به طور دقیق نمی دانند که چه شکلی است و چه ویژگی هایی دارد. بیشتر ذهنیت آن ها راجع به این سبک تنها اطلاعات کلی و پس زمینه‌ای است.

اجرای طرح بوهمی خیلی ساده است و به راحتی در اکثر فروشگاه ها میتوانید عناصر متعلق به این طرح را مشاهده کنید. طراحی بوهمی به طور کلی از کسانی الهام گرفته شده است که زندگی آزادانه و راحتی دارند، و بیشتر از اینکه به وسایل گران قیمت تاکید داشته باشد به خلاقیت و و زیبایی اصرار دارد. مثلا برای خرید شلف دیواری کمتر هزینه کرده و با عناصر زیبا دکورش میکند. 

سبک بوهو یک سبک گزینشی می باشد و نسبت به افرادی و الهامات آن ها، متنوع خواهد بود. این سبک بسیار آزادانه و تلفیقی از هنر و فرهنگ است

خارج از چارچوب فکر کنید

اگر فکر میکنید که برای چیدمان سبک بوهو باید از فرمول خاصی پیروی کنید، باید بگویم که پس احتمال موفق نخواهید شد ! شما برای رسیدن به یک سبک بوهو باید چارچوب های ذهنی را دور بریزید و یک اتاق بدون ساختار و نظم طراحی کنید. این سبک سرشار از رنگ، نور و طرح است که در نهایت زیبایی به سبک بوهو را به دنبال دارد. میتوانید تخت خواب دخترانه تزئین شده با کلی کوسن های طرح دار را تصور کنید؟

پر از رنگ و لعاب و طرح

درست است که هیچ قانون خاصی وجود ندارد اما به سختی می توان یک خانه سبک بوهو پیدا کرد که رنگ و لعاب جسورانه نداشته باشد. در پس زمینه این طراحی یک وفاداری به رنگ های خاکی دیده میشود و برای تزئین استفاده از رنگ سبز به وفور یافت می شود.

استفاده از جزئیات پر از طرح و نقش به این سبک شخصیت می دهد و برای تزیینات از وسایل دارای بافت و الگو استفاده میشود. یکی از بهترین گزینه در جهان برای این سبک استفاده از فرش های پر از نقش و نگار ایرانی است. با خرید میز کنسول فضای مناسبی برای چیدن دکوری های رنگارنگ فراهم خواهید کرد

کمی قدیمی و کهنه

وسایل، مخصوصا پارچه های استفاده شده در این سبک حس فرسودگی و کهنگی دارد. منظورمان این نیست که وسایل کهنه بخرید بلکه بیشتر منظور به استفاده از پارچه های طبیعی و متریال دست ساز است. برای این سبک معمولا در بازار های محلی به دنبال وسایل میگردند تا حس و حال خودمانی داشته باشند.

جدید و قدیمی

یکی از شاخصه های سبک بوهو به این صورت است که انگار وسایل در طول زمان جمع شده اند. پس قرار گرفتن وسایل قدیمی و جدید در کنار هم خیلی متداول است. در واقع می خواهیم در این سبک از هرچیزی که خوشتان آمد در دکوراسیون استفاده کنید و آزادانه به چیدمان بپردازید. یک میز تلویزیون مدرن در کنار یک قالیچه حصیری کمی فرسوده می تواند یک ترکیب عالی برای این سبک باشد.

یک نکته دوست داشتنی در مورد سبک بوهو این است که هیچ بایدی وجود ندارد و هر چیزی که شما دوست دارید برای آن مناسب است

طبیعی و دست ساز

سبک بوهمی از هنر الهام گرفته شده است و بسیار منحصر به فرد است، به همین دلیل در این سبک تعداد زیادی وسایل دست ساز که توسط هنرمندان محلی یا خود شما ساخته شده است را خواهید دید.

علاوه بر این؛ سبک بوهو با طبیعت رابطه صمیمانه ای دارد. پارچه ها و الیاف طبیعی، حصیر، کنف، گیاهان بزرگ و برگ پهن استفاده از  مبلمان از چوب طبیعی، یک میز تحریر ساده و ارزان دکور شده با این وسایل همه شاخص های این طرح هستند.

با الهام از housebeautiful

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *