آموزشی

سوالات مهم که پیش از خرید کمد لباس باید از خودتان بپرسید

یکی از اثاثیه بسیار ضروری برای هر خانه ای، کمد ها هستند. آن ها به ما برای نگهداری بسیاری از وسایل مثل لباس ها کمک میکند. ما همیشه به مشتریان عزیز گامی نو توصیه می کنیم که حتما، در خرید کمد دقت زیادی را به کار ببرند، زیرا انتخاب درست یک کمد لباس علاوه بر این که فضای مناسبی برای قرار دادن وسایل فراهم میکند، زیبایی اتاق را چندین برابر می کند.

کمد لباس K102

کمد لباس K102

انواع کمد لباس

توصیه میشود در هنگام بررسی علاوه بر کیفیت و قیمت کمد، به نیاز های شخصی خود هم توجه کنید شاید حتی بخواهید یک کمد سفارشی برای اتاق خود فراهم کنید. ما در ادامه این مقاله لیستی از کمد های رایج در بازار را آماده کرده ایم، و راجع به ویژگی های هر کدام نکاتی را گفته ایم که می تواند به شما برای خرید کمک کند.

کمد لباس روبیتا

کمد لباس روبیتا

کمد های لولایی

این نوع کمد ها همیشه یکی از محبوب ترین مدل ها در بوده است و از قدیم مورد استقبال هستند. کمد ها را می توان از متریال های مختلفی ساخت اما یکی از پرطرفدار ترین موارد در ساخت کمد ها، ام دی اف است، این ماده دارای استحکام بالایی است و قیمت مناسبی هم دارد. با توجه به تنوع در رنگ و طرح هم می تواند به راحتی با دکوراسیون اتاق شما ست شود.

کمد ها با درب لولایی میتوانند بسته به طراحی دارای طبقات، رگال آویز و کشو باشند که انواع مدل های آن در سایت ما موجود می باشد که میتوانید مشاهده نمایید.

کمد لباس آذر

کمد لباس آذر

کمد با درب ریلی

کمد های درب ریلی بسیار پر طرفدار هستند و بیشتر این مدل کمد ها، ثابت هستند که به اصلاح به آنها کمد دیواری می گویند. در اتاق خواب های کوچک استفاده از این نوع کمد ها خیلی رایج است زیرا می تواند برای صرفه جویی در فضای اتاق خواب خیلی کمک کننده باشند. این کمد ها معمولا دو در هستند اما بسته به سلیقه و مدل میتوانند بیشتر هم باشند.

این کمد ها می توانند دارای طبقات و رگال آویز باشند اما اگر به دنبال این هستنید که با استفاده از آن ها در خرید دراور هم صرفه جویی کنید، باید به اندازه ای عریض باشند که کشو ها خارج شود ولی این نوع کمد ها عموما به این خاطر انتخاب میشوند که در اتاق فضای کافی برای باز کردن درب وجود ندارد، پس تعبیه کشو در آن این کاربرد را زیر سوال میبرد.

کمد لباس لیانا

کمد لباس لیانا

کلوزت روم

کمد هایی که به عنوان کلوزت روم در نظر گرفته میشود هم میتواند در اتاق های مجزا قرار گیرد و هم در اتاق خواب، این کمد ها معمولا بدون درب هستند و دارای سایز های بزرگی می باشند. معمولا دارای 2 یا سه رگال آویز، طبقات در سایز های مختلف برای انواع وسیله، جا کفشی، کشو هایی در اندازه های متنوع و حتی در برخی موارد دارای یک مدل میز آرایش ساده و شیک هستند.

کمد لباس سیما

کمد لباس سیما

نکاتی مهم برای خرید کمد لباس

بودجه

مقدار هزینه ای می خواهید برای خرید کمد صرف کنید را مشخص کنید، با این کار گزینه های انتخاب شما محدود می شود و می تواند بیشتر روی مواردی که در محدوده انتخاب شما وجود دارد تمرکز کنید. 

هدف

وقتی نوبت به خرید کمد لباس می رسد، یکی از اولین و مهم ترین عواملی که باید در نظر داشته باشید این است که کمد را برای چه منظوری تهیه می کنید. این کار باعث می شود که کمد لباسی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. برای مثال اگر  به دنبال یک کمد لباس برای کمک به آماده شدن روزانه خود هستید، باید به دنبال مدلی باشید که دارای ویژگی هایی مانند آینه و شلف فراوان باشد.

کمد لباس بهمن

کمد لباس بهمن

متریال

حال که صحبت از خرید کمد می شود، یکی از مهم ترین عواملی که باید به آن توجه کنید جنس آن است. انتخاب متریال مناسب می تواند تفاوت زیادی در ظاهر کمد لباس شما ایجاد کند. ابتدا آب و هوای خود را در نظر بگیرید، برای مثال ام دی اف یا نئوپان برای مناطق مرطوب مناسب نیستند. سپس به سبک اتاق خود و متریال مورد استفاده در آن توجه کنید.

اندازه

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در هنگام خرید کمد باید به آن توجه کنید، انتخاب سایز مناسب است. بسته به مقدار فضایی که در دسترس دارید کمد لباسی با اندازه مناسب  را انتخاب کنید. اگر اتاق خواب کوچک‌تری دارید، انتخاب کمد لباس بزرگ‌ در کنار تخت خواب دو نفره گزینه مناسبی نیست زیرا می‌تواند فضا را کوچک کند. نه تنها ابعاد فیزیکی بلکه به فضای ذخیره سازی نیز باید دقت کنید. اگر لوازم زیادی دارید باید یک کمد بزرگ تر ار نسبت به شخصی با وسایل کمتر انتخاب کنید.

با الهام از oppeinhome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *