آموزشی, دکوراسیون

جدیدترین روش ها برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

اتاق خواب دخترانه، تخت خواب جدید، تخت خواب رو طبقه، تخت خواب دو نفره

طراحی دکوراسیون اتاق خواب می تواند دغدغه هر شخصی باشد اما طراحی دکوراسیون دخترانه بسیار برای آنها مهم بوده، و دخترها همیشه دوست دارند از ایده های جدید و خاص در اتاق خواب خودشان به کار ببرند. حتما می دانیم فضایی که در آن بعد از یک روز پر هیجان و پر مشغله قرار است استراحت کنیم اتاق خواب است، پس از تاثیر آن مکان و سرویس خواب بر روحیه مان باخبریم و باید تمامی نکات را رعایت کنیم، با گامینو همراه شوید.

انتخاب بنر مقاله

طراحی اتاق خواب دخترانه بزرگسال

اهمیت سبک :

 • مدرن : اجرای این طرح از دکوراسیون بسیار آسان و از المان هایی استفاده میشود که به راحتی در دسترس هستند، اگر به دنبال سبکی شیک و جدید هستید به سوی سبک مدرن در طراحی دکوراسیون اتاق بروید. سبک مدرن نیازمند مرتبی و نظم است و شما باید به فضاهای خلوت علاقه داشته باشید. این سبک در بین دختران بزرگسال بسیار پر طرفدار است چون در آن آرامش و راحتی فراوان وجود دارد.

اتاق خواب دخترانه، تخت خواب جدید، تخت خواب رو طبقه، تخت خواب دو نفره

 • فانتزی : استفاده از دکوراسیون فانتزی حرکت جسورانه ای محسوب میشود، خصوصیتی که این طرح دارد کلکسیونی از آرامش، جذابیت و خاص بودن است. این طرح در عین آرامش بخشیدن به شما باعث حس خلاقیت و ایده پردازی می دهد. رنگ های سفید صورتی و بنفش سه رنگ اصلی در چیدمان به سبک فانتزی به کار برده میشود. اکر مرکز رنگ را بنفش و یا صورتی در نظر بگیریم بهترین ترکیب خرید تخت خواب سفید است. میز آرایش دخترانه  و میز کنسول جدید دو مورد مهم در فانتزی کردن اتاق هستند.

اتاق خواب دخترانه، تخت خواب جدید، تخت خواب رو طبقه، تخت خواب دو نفره

 • سنتی : یکی از سبک های موفق در جذب مخاطب در طراحی دکوراسیون را میتوان سبک سنتی نام برد سبک سنتی در عین سادگی و انتقال آرامش به شما باعث حس انتقال سفر به گذشته و خاطرات نوستالژیک شما میکند. اما چه عناصری در این سبک تاثیر گذارند؟ فرش های سنتی، اثاثیه کلاسیک، پرده های زیبا و نور پردازی است. باید اعتراف کرد این سبک بسیار مهیج است، شاید به فکر شما برسد این سبک بسیار شلوغ است اما شلوغی این سبک بستگی به خلاقیت شما در چیدمان دارد.

اتاق خواب دخترانه، تخت خواب جدید، تخت خواب رو طبقه، تخت خواب دو نفره

یکی از مهم ترین عناصر در پیش برد تمامی این سبک ها سرویس خواب است. و در صورت نبود فضای ممکن برای جایگذاری تخت خواب بهترین راه حل با توجه به ارتفاع سقف آنرا در نیم طبقه دوم قرار دهید. در هنگام تعیین رنگ، اجزایی مثل پرده را با روتختی یا رنگ دیوار ست کنید.

طراحی اتاق خواب دخترانه کودک

در طراحی اتاق کودک، به کار بردن رنگ مورد علاقه کودک شما در دکوراسیون اتاق او بسیار حرکت جالبی است. طراحی دیوار اتاق را با نقاشی از جنگل و طبیعت انجام دهید تا، باعث نزدیکی فرزند دلبندتان به طبیعت شود. با در نظر گرفتن فضا طراحی ها راحت تر انجام میشود و میتوانید از اجزایی که دارید به درستی استفاده کنید.

کودکان وقت زیادی رادر اتاق خود می گذرانند و تاثیر زیادی بر روحیات و خلقیات آنها دارد، به همین دلیل طراحی اتاق آنها بسیار مهم است، تا به آن ها حس آرامش و انیت را هدیه کنید.

اتاق خواب دخترانه، تخت خواب جدید، تخت خواب رو طبقه، تخت خواب دو نفره

رنگ های مورد علاقه کودکان

 • قرمز
 • زرد
 • آبی
 • سبز
 • نارنجی

این ها رنگ هایی هستند که تمامی کودکان نوپا به آنها علاقه دارند و ری اکشن نشان میدهند اما دختران در سنین رشد به رنگ هایی چون :

 • بنفش : این رنگ در کودک باعث ایجاد خلاقیت شده و همزمان به آنها آرامش میدهد. برای تقویت قوه تخیل و افزایش رشد عاطفی آنها بسیار موثر است. این رنگ نشان دهنده آگاهی فرزندتان از فضای اطرافش و مغز آن در حال رشد است.
 • ارغوانی : کودکان عل الخصوص دختران به این رنگ بسیار علاقه نشان می دهند، استفاده از این رنگ در طراحی دکوراسیون می تواند قدرت تفکر انسان را تا ده برابر افزایش دهد.
 • صورتی : رنگ صورتی می تواند حس شادابی و سرزندگی را به ارمغان بیاورد، قدرت مقاومت و انعطاف پذیری را در کودکان بالا میبرد و موجب آرام سازی محرک های ذهنی میشود تا آنهارا از شتاب و عجله باز دارد.

اتاق خواب دخترانه، تخت خواب جدید، تخت خواب رو طبقه، تخت خواب دو نفره

چند نکته مهم برای دکوراسیون اتاق

 1. تاثیر نور در کوراسیون : نور طبیعی در مقایسه با نور مصنوعی برای جذب نور بهتر بسیار موثر تر است، اگر نور کم باشد فضا تنگ تر بنظر می رسد. یکی از عوامل تاثیرگزار بر رنگ نور است، برای افزایش جذابیت دکوراسیونی که انجام میدهید بهتر است از ترکیب نوهای مصنوعی و طبیعی استفاده کنید. از آینه برای بزرگ تر نشان دادن اتاق و انعکاس نور در آن می توان از آینه دکوراتیو و میز آرایش استفاده کرد.
 2. استفاده از اتاق خواب : این موضوع بر اساس رده بندی سن متغیر است، که آیا قرار است جهت خواندن و مطالعه باشد و یا بازی، فیلم دیدن ویا وقت گذارندن.
 3. اندازه و ابعاد فضای اتاق : چیدمان درست و اصولی و رعایت استفاده از فضاها به ما این اجازه را می دهد که بتوانیم از تمام فضاها به درستی استفاده کنیم. استفاده از شلف باکس دیواری ام دی اف یکی از کمک کننده ترین عناصر برای حفظ فضاست.

اتاق خواب دخترانه، تخت خواب جدید، تخت خواب رو طبقه، تخت خواب دو نفره

اجزای تشکیل دهنده اتاق خواب

سخن پایانی

از شما بابت همراهی در این مقاله تشکر میکنیم و امیدواریم که تمامی نکات و ایده هایی که در اختیار شما گذاشته ایم کاربردی بوده و از آنها استفاده کنید. فراموش نکنید سلیقه شما در طراحی محل مورد نظرتان بسیار تاثیرگزار بوده و میتواند کمک کننده باشد، اما رعایت اصول هم را باید در نظر بگیرید تا یک فضای چشم نواز را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *