آموزشی

اطلاعات کامل و کاربردی در رابطه با کفی تخت خواب ها که می بایست بدانید!!

اطلاعات کامل در رابطه با کفی تخت خواب

یکی از مهمترین قسمت هایی که هنگام خرید تخت خواب باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم، کفی تخت است. این عنصر نقش کلیدی در حفظ سلامت بدن شما و همچنین سلامت تشک تخت شما را دارد. به طور میانگین هر فرد 6 الی 8 ساعت در طول شبانه روز را به خواب و استراحت می پردازد که چیزی در حدود یک سوم عمر او میشود. طبیعی است که بخش اعظمی از سلامت هر فرد در گرو کیفیت خواب او باشد.

به طور کلی هر تخت از سه بخش تشکیل شده است، بدنه، تشک و کفی تخت. چارچوب یا بدنه یک تخت بخش اصلی یک تخت است که آن را فرم می دهد و سر پا نگه می دارد اما بخش بعدی که وظیفه حمایت کردن از وزن شما و تشک تان را بر عهده دارد، تشک تخت است. کیفیت این بخش از تخت، یعنی کفی، مستقیما بر طول عمر تشک شما تاثیر دارد یعنی اگر یک کفی با کیفیت بخرید، میتوانید مطمئن باشید که سال های بیشتری می توانید از تشک خود استفاده نمایید.

انواع کفی تخت خواب

بعد از این که به انتخاب تخت خواب مورد نظرتان از سایت گامی نو پرداختید حال نوبت انتخاب یک کفی تخت مناسب برای آن است که با ویژگی های فردی و نیاز های شما در یک راستا قرار گرفته باشد. شاید در اولین قدم به نظر شما کفی تخت آنقدر ها هم مهم نباشد که بخواهید برای انتخاب آن وقت بگذارید، اما کفی ها به اندازه تشکی که روی آن قرار میگیرد در مقوله فشار بر ستون فقرات شما تاثیر گذار است. کفی های تخت بر اساس متریال مورد استفاده در ساخت آن ها به گروه های مختلفی تقسیم میشود که در ادامه به آن می پردازیم.

کفی های نواری

کفی های تخت نواری که عمدتا وارداتی هستند و به همین دلیل قیمت به تناسب بالاتری نیز دارند، از چوب درخت بامبو ساخته می شود این متریال به این کفی ها ویژگی های مطلوبی را اضافه نموده است. برای مثال دارای کیفیت و استحکام بالایی هستند و از آن ها میتوان در انواع آب و هوا استفاده نمود و مانند برخی متریال دیگر در مناطق مرطوب آسیب نمی بینند. 

به دلیل ساختار نواری این نوع کفی ها، جریان هوا به خوبی برقرار میشود و به ایجاد یک محیط با هوای مطبوع در حین خواب کمک شایانی میکند. این کفی ها به صورت تاشو طراحی شده اند و به اصطلاح متحرک هستند که به کمک خرید تشک مخصوص می توان آن ها با توجه به مدل در قسمت سر، زانو و پا تغییر ارتفاع داد و آن را مطابق با فرم بدنی فرد و حالت بدون استرس و ریلکس در هنگام خواب در آورد.

برخی از این کفی ها به صورت دستی تنظیم ارتفاع در قسمت های یاد شده را دارند و برخی دیگر مانند تخت های بیمارستانی به صورت الکترونیکی تا بهترین و راحت ترین حالت را برای یک فرد به جهت یک خواب با کیفیت تر فراهم کند.

کفی فلزی جک دار

تخت خواب دو نفره آرامش به همراه کفی جکدار

تخت خواب دو نفره آرامش به همراه کفی جکدار

نوع دیگری از کفی ها هستند که با نام کفی های جک دار شناخته میشوند. این کفی ها از جنس فلز هستند و با استفاده از جک های هیدرولیکی این قابلیت را دارند تا تشک را بلند کرده و به این صورت شما به فضای زیر تخت که عملا فضای از دست رفته و مرده است، دسترسی داشته باشید و بتوانید از آن برای قرار دادن وسایل خود استفاده نمایید. به این صورت شما در ساده ترین حالت ممکن تخت را بالا میبرید.

کفی تخت فلزی جک دار را میتوان هم برای تخت های تک نفره تهیه نمود و هم تخت های دو نفره تنها چیزی که باید مد نظر داشته باشید این مسئله است که جنس فلز و آلیاژ به کار رفته در ساخت کفی تخت مرغوب باشد تا دار خمیدگی و تاب نشود. زیرا همین عیوب به مرور به تشک شما و بعد از آن به بدن شما آسیب میرساند. این آُیب ها شاید به این صورت باشد که زمان بیدار شدن از خواب احساس خستگی و کوفتگی را در عضلات یا مفاصل خود حس کنید به وِژه در ناحیه کمر و لگن که درد ناشی از فشار وزن به سرعت نمود پیدا میکند.

انواع کفی های جک دار موجود در سایت ما:

کفی فلزی ساده

کفی تخت خواب ساده فلزی دو نفره

کفی تخت خواب ساده فلزی دو نفره

اگر میخواهید کفی تخت شما مقاومت بیشتری داشته باشد، انتخاب یک کفی فلزی انتخاب درستی است. استحکام کفی های فلزی باعث شده است که از آن ها در مراکز عمومی نظیر پادگان ها و دانشگاه ها استفاده شوند. از دیگر مزایای یک کفی تخت فلزی می توان به مقاومت آن در مقابل رطوبت و اشاره کرد که حتی در صورت زنگ زدن هم امکان خراب شدن آن پایین تر از کفی های چوبی خواهد بود . همچنی میتوانید از محصولات چوب و فلز نیز استفاده کنید.

اما همیشه یک محصول نمیتواند تمام ویژگی مثبت داشته باشد و نقاط ضعفی نیز به همراه دارد برای مثال کفی های فلزی در اثر فشار تغییر حالت می دهند و خراب میشوند به ویژه اگر مرغوبیت پایین تری داشته باشد. همچنین امکان اینکه به مرور زمان ایجاد سر و صدا کند نیز وجود دارد که آرامش را حین خواب از شما سلب میکند.

انواع کفی های فلزی موجود در سایت:

کفی های ام دی اف

تخت خواب دو نفره بهار

تخت خواب دو نفره بهار

یکی از رایج ترین کفی هایی که برای تخت ها استفاده میشود کفی های ام دی اف است که بر خلاف کفی های نئوپان هم استحکام و قابلیت تحمل وزن بالاتری دارند و هم دارای ظاهر زیباتری نیز هستند. همواره برای انتخاب بین کفی های فلزی و چوبی بین افراد اختلاف نظر وجود دارد. اما همانطور که گفتیم امکان خم شدن و تغییر حالت در کفی های فلزی وجود دارد که در کفی های ام دی اف شاهد آن نیستیم شاید احتمال شکستن این کفی ها وجود داشته باشد اما در کفی های ام دی اف این احتمال به مراتب پایین تر است و از حیث می توان گفت که بسیار انتخاب مناسبی می باشند.

اگر هم کفی های جک دار را به این منظور در نظر دارید که به واسطه آن ها از فضای زیر تخت خود استفاده نمایید باید بدانید که راه های دیگری هم برای استفاده از این فضا وجود دارد که میتوان از میان آن ها به تخت های کشو دار و تخت های باکس دار اشاره نمود که نیاز شما به دراور یا کمد لباس کشو دار را از بین میبرد و فضای آزاد شده به این وسیله را براحی میتوانید برای موارددیگر نظیر یک میز آرایش زیبا یا اگر در خانه کار میکنید یا محصل هستید، به یک میز تحریر کاربردی و کنابخانه احتصاص دهید

تخت های باکس دار که از جدید ترین مدل های موجود در سایت گامی نو هستند. فضای زیرین این تخت ها به 4 باکس تقسیم شده است که از ورق ام دی اف برای پوشاندن آن ها استفاده شده است. این ورق ها هم به عنوان درب باکس ها عمل میکنند و هم به عنوان کفی تخت. این قسمت بندی فشار را نیز بین تکه های کفی تقسیم میکند و امکان شکستن و آسیب را به حداقل ممکن می رساند.

تخت خواب میهن

تخت خواب میهن

کفی های ساده نئوپان

از معمولی ترین کفی هایی که برای تخت ها استفاده میشود، کفی های نئوپان هستند. این کفی ها مقاومت کمتری نسبت به کفی های ام دی اف دارند و به همین دلیل نیز ما در مجموعه گامی نو از آنها استفاده نمیکنیم. شاید در اولین برخورد حس شود که تفاوتی با هم ندارند اما برای درک بهتر تفاوت ورق ام دی اف و نئوپان به شما پیشنهاد میکنیم که مقاله بررسی تفاوت سرویس خواب ملامینه و ام دی اف را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *