آموزشی, دکوراسیون

چگونه یک میز تلویزیون با ابعاد مناسب انتخاب کنم؟

چگونه یک میز تلوزیون مناسب

اگر بخواهیم با خودمان صادق باشیم، ما ساعات زیادی از روز و اوقات فراغت خود را به تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود یا فیلم و سریال میگذرانیم و به همین دلیل تلویزیون در خانه های ما به بخش مهمی از دکوراسیون و حتی میتوان گفت که به مرکز آن تبدیل شده است.
حتی این علاقه ما به اتاق خواب ما نیز راه پیدا مرده و خیلی از افراد دوست دارند در حالی که روی
تخت خواب خود دراز کشیده و مشغول استراحت هستند، تلویزیون تماشا کنند.

همین علاقه ما به تماشا تلویزیون باعث شده است که در انتخاب و خرید میز تلویزیون خیلی حساس باشیم و دقت کنیم. به طوری که قبل از انتخاب و خرید به سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی مراجعه می کنیم و نقد و بررسی های مربوط مدل های مورد نظرمان را میخوانیم.

قبل از خرید میز تلویزیون دقت کنید

همان اندازه که خرید یک تلویزیون اهمیت دارد باید برای خرید میز تلویزیون نیز زمان بگذاریم و همه جوانب را قبل از خرید بررسی کنیم. زیرا این میز درواقع پشتیبان تلویزیون شما و تکمیل کننده دکوراسیون این بخش از خانه شما میباشد. اگر این دو با هم تناسب نداشته باشند، به راحتی تمام هزینه ای که بابت این دو نموده اید به هیچ جا ختم نمی شود.

تلویزیون شما چه اندازه ای است؟

مطمئنا قبل از اینکه به خرید تلویزیون بروید یک اندازه را در ذهن دارید، ممکن است، تلویزیونی را بخواهید که هم اندازه با همانی باشد که در خانه یکی از دوستان دیده اید، شاید هم در یک سایت اینترنتی توجه شما را به خود جلب نموده است؛ یا اینکه دوست دارید آن را ابا میز کنسول خود ست کنید، به هر حال این تصویر ذهنی می تواند خرید را برای شما خیلی راحت تر نماید.

ممکن است اطلاع نداشته باشید اما ابعاد تلویزیون ها را بر اساس اینچ بیان می کنند و عدد به دست آمده فاصله بین گوشه ای از تلویزیون تا گوشه مقابل آن است که مورب اندازه گیری می شود که این اندازه برای کمک به خرید میز تلویزیون کاربرد ندارد، زیرا ما به اندازه عرض تلویزیون آن هم بر اساس سانتی متر نیاز داریم. بعد از اینکه این اندازه را گرفتید، میتوانید یک میز تلویزیون متناسب با سایز تلویزیون تان خریداری کنید.

میز تلویزیون MT103

میز تلویزیون MT103

چگونه بر اساس اندازه تلویزیون، میز انتخاب کنیم؟

حال که متوجه شدید باید به چه صورت اندازه تلویزیون خود را به دست بیاورید، راحت تر و دقیق تر می توانید یک میز تلویزیون مناسب را انتخاب نمایید. باید در انتخاب میز تان دقت کنید که از هر طرف تلویزیون حداقل 5 الی 10 سانتی متر فضا وجود داشته باشد، همچنین باید از قسمت پشت و روبروی تلویزیون فضای کافی برای قرار گیری پایه ها وجود داشته باشد تا بر اثر تکان، سقوط نکند.

این فاصله ها نه تنها باعث میشود که تلویزیون شما به صورت ایمن تری در جای خود قرار بگیرد، بلکه از لحاظ چیدمان دکوراسیون نیز وجود فاصله در اطراف تلویزیون فضا را متعادل تر می کند و در زیباتر به نظر می رسد.

آیا باید به ارتفاع میز هم توجه کنیم؟

برای اینکه هنگام تماشای تلویزیون نتیجه رضایت بخش تری داشته باشید، باید مطمئن شوید، زمانی که در مقابل آن روی مبل خود نشسته اید، در یک حالت راحت، نسبت به تلویزیون خود قرار گرفته اید. زمانی میتوانیم بگوییم که حالت قرار گیری شما راحت است که مرکز تلویزیون از سطح دید شما نه خیلی بالا تر و نه خیلی پایین تر، نباشد. نبود این استاندارد باعث میشود که شما در طول مدت تماشا دچار درد و خستگی و احساس فشار روی گردن یا چشمان خود نشوید.

برای به دست آوردن اندازه مناسب باید ارتفاع قرار گیری چشم افراد را به صورت میانگین اندازه گیری نمایید، این اندازه ارتفاع مناسب صفحه تلویزیون شما خواهد بود. حال اندازه ارتفاع تلویزیون را نیز گرفته (همراه با پایه) و آن را بر 2 تقسیم نمایید. سپس این مقدار را از ارتفاع سطح قرار گیری چشم مخاطب کم کنید. عدد به دست آمده اندازه نسبیِ مناسب برای میز تلویزیون شما خواهد بود. البته این مقدار می تواند 5 الی 10 سانتی متر تفاوت داشته باشد.

اگر میز جلو مبلی یا میز ناهار خوری شما در مسیر دید شما نسبت به تلویزیون قرار دارد مطمئن شوید که با دکوری هایی که ارتفاع بلندی دارند، تزئین نشده باشند تا مانع دید شما نشوند.

چقدر باید از تلویزیون فاصله داشته باشیم؟

برای اینکه بهترین تجربه را از تماشا داشته باشد و آسیبی هم به چشمان شما وارد نشود، بهتر است در یک فاصله استاندارد از تلویزیون خود قرار بگیرید اندازه صحیح برای داشتن فاصله مناسب به این صورت محاسبه میشود که شما باید اندازه تلویزیون خود برای مثال 50 اینچ را دو برابر نمایید یعنی باید در حدود 100 اینچ بین نشیمن شما و صفحه نمایش باشد فاصله وجود داشته باشد.
اما ما برای اندازه گیری مسافت از واحد سانتی متر استفاده میکنیم. برای تبدیل اینچ به سانتی متر می توانید از
این سایت کمک بگیرید و یا عدد مورد نظر خود را در 2.54 سانتی متر ضرب نمایید. برای مثال ذکر شده در بالا نتیجه 254 یا 2 متر و 54 سانتی متر، می شود.

میز تلویزیون را کجا قرار دهیم؟

محل قرار گیری تلویزیون می تواند روی کیفیت تصویری که نگاه میکنید تاثیر گذار باشد. یکی از مکان هایی که باید از قرار دادن میز تلویزیون در آن اجتناب نمایید، روبروی پنجره است! ب
ازتاب نور روی صفحه تلویزیون باعث خواهد شد که شما نتوانید تصویر را به خوبی ببینید همچنین تلویزیون را نباید پشت به پنجره نیز قرار داد زیرا همین تابش نور مانع دید درست می شود. بهترین مکان در فضای پنجره دار برای قرار دادن تلویزیون به صورتی است که تلویزیون را در کنار دیوار عمود به پنجره گیرد.
حتی اگر نشیمن شما ایجاب میکند، میز تی وی خود را نزدیک وسایلی مانند
جاکفشی یا کتابخانه غیره قرار ندهید و اگر مجبور به این کار شدید آن ها را با هم ست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *