آموزشی

چگونه در پروژه بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟

چگونه در پروژه بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟

این مقاله گامی نو هم برای شما که در حال بازسازی خانه هستید بسیار مفید خواهد بود و هم شمایی که هنوز شروع نکرده اید ولی به دنبال راه هایی جهت کاهش هزینه ها و صرفه جویی در بودجه بازسازی خانه هستید. همه ما می دانیم که جدا از دردسر هایی که بازسازی به دنبال دارد و ممکن است خیلی غیر منتظره پیش برود، هزینه ای زیادی نیز در پی خواهد داشت.

برای اینکه در این هزینه ها صرفه جویی نمایید و مشکلات بازسازی را به حداقل ممکن برسانید، برای شما توصیه هایی داریم که در ادامه به آنها می پردازیم.

دقیق مشخص کنید که از بازسازی چه میخواهید

چگونه در پروژه بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟

معمولا وقتی با یک مجموعه یا  فرد برای بازسازی قرار ملاقات می گذارید اولین چیزی که مشخص میکند این است که میخواهید چه تغییراتی ایجاد نمایید. میتوانید بعد از مشخص نمودن خواسته های خود مواردی را خود برای انجام به عهده بگیرید و مواردی را که لازمه اجرایی ندارند، حذف نمایید. حتی می توانید برخی گزینه ها را به زمانی دیگر موکول کنید و در حال حاضر روی هزینه های آن صرفه جویی داشته باشید.

برای مثال تعویض تمام شیر آلات میتواند بسیار وسوسه کننده باشد اما این مورد را میتوانید بعدا انجام دهید و یا بدون پرداخت هزینه به متصدی آن با کمی دقت و حوصله انجام دهید. همینطور در خرید وسایل منزل نیز همین رویه را میتوانید پیش بگیرید برای مثال در یک سرویس خواب تخت خواب یک نفره از میز پاتختی فانتزی اولویت بیشتری دارد.

در قدم بعدی از پرسیدن جزئیات، مصالح مورد استفاده، هزینه هر گزینه، دستمزد و مواد و متریال مصرفی و … به هیچ عنوان خجالت نکشید و از وی تمام موارد را با جزییات و فاکتور درخواست نمایید و پس از دریافت پیش فاکتور هزینه ها را با با فرد یا افراد دیگر فعال در این حوزه چک کنید.

ممکن است شما تامین کنندگانی را بشناسید که متریال را با قیمت بسیار مناسب تری میتوانند برای شما فراهم کنند، در این صورت می توانید مبلغ  قابل توجهی را پس انداز یا در بخشی دیگر هزینه کنید.

آستین ها را بالا بزنید

چگونه در پروژه بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟

همانطور که میدانید هزینه دستمزد برای انجام هر کاری از جمله مواردی است که بودجه شما را تحت تاثیر قرار میدهد. وقتی خودتان میتوانید یک قلمو در دست بگیرید و شروع به رنگ کردن دیوار ها کنید، چرا باید هزینه آن را پرداخت کنید؟

البته این مسئولیت را زمانی باید به عهده بگیرید که میدانید می توانید از پس آن به خوبی بر می آیید. فراموش نکنید که جبران اشتباهات شما ممکن است هزینه بیشتری از پرداخت دستمزد اولیه داشته باشد. همچنین باید سرعت انجام آن فعالیت را نیز در نظر داشته باشید. همچنین میتوانید با کمی ایده و خلاقیت برخی از عناصر دکوراسیون نظیر کنسول مدرن یا دراور چوبی را از یک عتیقه فروشی خریده و با اعمال تغییرات آن را به یک دکوری زیبا تبدیل نمایید.

خودتان برای خرید بروید

چگونه در پروژه بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟

در بسیاری از مواقع می توانید جزئیاتی مانند دستگیره های کابینت ها، کلید و پریز ها و لامپ ها و دیوارکوب ها را به راحتی با کمی جستجو در اینترنت به قیمت بسیار مناسبی بیابید. فعالیتی که از حوصله متصدی انجام بازسازی خانه شما خرج است. حتی شاید بتوانید از موارد قدیمی با کمی تمیز کاری استفاده نمایید که خود کمک بزرگی به بودجه خواهد کرد. شاید فکر کنید این هزینه کوچک هستند اما؛ قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود!

فراموش نکنید که برای اینکه بتوانید این موارد را مشخص کنید باید با صراحت از متصدی خود بخواهید که یک تمام جزئیات را که به آنها اشاره کردیم برای شما بازگو نماید. به همین ترتیب با مراجعه به تولید کنندگان مبلمان منزل نظیر گامی نو میتوانید وسایل مورد نیاز تان مثل دراور یا میز آرایش مدرن را با قیمت بسیار کمتری بدون واسطه بخرید.

برای پیدا کردن پیکان کار بازسازی بیشتر بگردید

اولین کشی را که با او صحبت کردید را برای کار استخدام نکنید، حداقل برای یک منظور از 5 فرد متفاوت درخواست پیش فاکتور نمایید. خیلی از افراد به محض اولین جلسه مشاوره هیجان زده شده و برای انجام کار قرارداد میبندند و پس از اتمام پروژه متوجه میشوند که نتیجه با استاندارد هایی تصور می کردند مطابق ندارد یا هزینه بسیار نا معقولی را متحمل شده اند.

برای ذخیره انرژی هزینه نمایید

چگونه در پروژه بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟

انجام برخی از هزینه ها نه تنها نیاز به صرفه جویی ندارد بلکه شاید حتی به سرمایه گذاری بیشتری نیز باید در آن ها فکر کنید. برای مثال خراب کردن دیوار ها و ساخت یک پنجره بزرگ تر که میتواند باعث شود که شما در طول روز نیاز به روشن کردن چراغ ها نداشته باشید و از نور طبیعی بهره ببرید که در دراز مدت هزینه های شما را کاهش میدهند.

به عنوان یک مثال دیگر تعویض پنجره های فلزی و ساده با پنجره های UPVC و دوجداره میتواند هم در حفظ دما در اتاق کمک کند و هم عایق صوتی باشد که به این ترتیب خانه شما در تابستان خنک و در زمستان کرم خواهد ماند و صدا های محیط بیرون آرامش شما را صلب نخواهد کرد. جتی مدل برخی پنجره ها به شما این امکان را می دهید که بدون مزاحمت برای باز کردن آن ه در مقابلشان بتوان از وسایلی مانند میز تحریر ساده، یا مدل کتابخانه قرار داد.

به بودجه پایبند بمانید 

چگونه در پروژه بازسازی خانه صرفه جویی کنیم؟

در مسیر ممکن است دچار وسوسه شوید و بخواهید برای یک سری جزییات هزینه هایی را انجام دهید که حتی به چشم هم نمی آید. مهم ترین مسئله این است که در مقابل این وسوسه ها مقاومت نمایید و به بودجه خود پایبند بمانید. 

اگر میتوانید از دوستان و آشنایانتان در نقاط مختلف بازسازی کمک بگیرید حتما این کار را انجام دهید، اگر میتوانید تمام مبلمان خود نظیر کمد لباس جدید تان یا تخت خواب مدرن خود که هزینه زیادی را بابت آن ها انجام داده اید را از محیط کار خارج نمایید تا به صورت تصادفی یا سهوی توسط کارگران آسیب نبینند.

این کار را حتما قبل از شروع بازسازی انجام دهید،  خارج کردن وسایل در حالی کارگران برای فعالیت وارد خانه شما شده اند از دو جهت موجب خسارت است مخصوصا وسایل حساس و شکستنی مانند آینه یا آن هایی که در کسیر رفت و آمد قرار دارند مانند جاکفشی ساده، یک اینکه ممکن است همزمان با کار به وسایل شما آسیب برسد در حالی که آنها ابزار کار خود را نیز میخواهند به داخل بیاورند و دو اینکه ممکن است باعث توقف کار آن ها شوید زیرا آن ها به صورت روزانه حقوق خود را دریافت میکنند و ایجاد وقفه سبب طولانی تر شدن زمان و دریافت دستمزد بیشتر باشد.

تخفیف گامینو

هنگام بازسازی فصل را در نظر بگیرید

جدا از اینکه بازسازی در هوای گرم بهار بسیار راحت تر از زمستان خواهد بود، قبل از سال نو که همه به فکر این جور کار ها هستند قیمت مصالح و نیروی کار به شدت افزایش می یابد. بنابراین یا بازسازی خود را زودتر و در پاییز انجام دهید یا آن را به بهار سال بعد واگذار کنید.

از طرفی چون در ماه های آخر سال تعداد مشتریان نیز زیاد می شود، ممکن است برای زودتر انجام دادن کار و رسیدن به کار بعدی دقت کافی روی پروژه شما گذاشته نشود و از کیفیت کار کاسته شود.

با الهام از home.howstuffworks

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *