دکوراسیون

ایده‌های جدید برای چیدمان دکوراسیون خانه‌های کوچک

ایده های جدید برای چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

یکی از مواردی که امروزه اکثر افراد با آن درگیر هستند، این است که در خانه های کوچک با متراژ های پایین زندگی می‌کنند و همین امر موجب شده تا برای چیدمان خانه به مشکل بر خوردند. شاید تصور کنید که داشتن یک خانه کوچک مانعی بر سر راه رسیدن به یک دکوراسیون شیک و عالی خواهد بود، اما اگر بتوانید به راه حل های درست برای چیدمان خانه های کوچک دست پیدا کنید، خواهید توانست یک دکوراسیون زیبا و جذاب بدون توجه به متراژ داشته باشید. زمانی که فضای شما محدود است پس بنابراین به یک سری نکات و قواعد نیاز دارید که ما در این مقاله از گامی نو به شما توصیه خواهیم کرد.

مهمترین مسئله ای این است که راه حل هایی برای سازماندهی وسایل خود در فضای محدود داشته باشید تا بتوانید از حداقل فضا حداکثر استفاده را ببرید. مسئله کمبود فضا زمانی که شما وسایل زیادی دارید و یا اینکه خانواده‌ای با جمعیت بالا دارید، می‌تواند بسیار مشکل ساز باشد. یک خانه کوچک زمانی که شما تنها یک زوج جوان هستید آنقدر ها مسئله حادی نیست و حتی می تواند یک خانه دنج را برای شما فراهم کند. اما با ورود بچه ها، کمبود فضا و محدودیت های ناشی از آن می‌تواند به یک دغدغه بزرگ تبدیل شود و زندگی روزمره شما را با چالش های فراوانی روبرو کند.

ایده‌های جدید برای چیدمان دکوراسیون خانه‌های کوچک

ایده‌های جدید برای چیدمان دکوراسیون خانه‌های کوچک

به صورت مستمر خانه خود را پاکسازی کنید

اکثر افرادی که با خانه های کوچک و کمبود فضا سروکار دارند، سر یک موضوع با هم اتفاق نظر دارند و آن هم این است که مشکل فضای محدود نیست بلکه تعداد وسایلی است که دارید. درست است که دل کندن و دور انداختن بعضی از وسایل می‌تواند خیلی سخت باشد و یا مقاومت در برابر خرید وسایل جدید با توجه به تنوع و زرق و برقی که دارند ممکن است کار دشواری باشد. با کمی به دست آوردن تجربه و گذر زمان خواهید فهمید بیشتر از آن احتیاج دارید که یک فضای آرام دنج و منظم داشته باشید، بدون اینکه مجبور باشید تعداد زیادی از وسایل را روی هم در قسمت‌های مختلف قرار دهید.

اگر بتوانید روی این استراتژی یعنی دور انداختن وسایلی که نیاز ندارید کار کنید به مرور متوجه خواهید شد که خیلی از وسایلی که از آنها دل کندید را هیچ وقت نیاز نداشتید. توصیه می‌کنیم که در دور انداختن وسایل بی‌رحم باشید! زیرا هر سانت از فضا نیز در خانه‌های کوچک بسیار با ارزش هستند و باید از آنها بهترین استفاده ممکن را نمود.

تخفیف گامینو

اگر به دنبال نقطه‌ای برای شروع می گردید به شما توصیه می‌کنیم که  وسایل خود را بررسی کنید و آنهایی را که با هم وجه اشتراک دارند را شناسایی کنید. برای مثال اگر یک میز ناهارخوری دارید می‌توانید از آن برای مطالعه و کار نیز استفاده کنید. یا اگر آشپزخانه کوچکی دارید، میتوانید با خرید یک میز کنسول از کمد ها و کشو های آن ها برای قرار دادن ظروف خود کمک بگیرید.

یا برای مثال در فضاهایی مثل آشپزخانه که تعداد زیادی از وسایل باید در فضای کوچکی سازماندهی شود می‌توانید برخی اقلام را با دیگری جایگزین کنید. خرید یک مخلوط کن یا غذاساز چند کاره زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، هیچ لزومی ندارد یا اگر آن را دارید می‌توانید به کس دیگری هدیه دهید یا بفروشید و بجای آن از گوشت کوب برقی خود که بسیار سبک و کار راه انداز تر است استفاده کنید.

یا اینکه  می‌توانید میز جلو مبلی مدرن خود را با یک میز جلو مبلی کشودار عوض کنید و به این ترتیب بسیاری از وسایل اتاق نشیمن خود را به راحتی در کشوهای آن قرار دهید. در این جور مواقع ست کردن آن با میز تلویزیون دیگر ملاک نیست و بیشتر به تاثیری که در دکوراسیون میگذارد و کاربرد آن باید توجه نمود.

ایده‌های جدید برای چیدمان دکوراسیون خانه‌های کوچک

ایده‌های جدید برای چیدمان دکوراسیون خانه‌های کوچک

با انجام این ترفندها می‌توانید به سرعت محیط خود را از اقلامی که به آنها نیاز ندارید پاکسازی کنید و به این ترتیب فضای مفید باقیمانده را برای کارهای مهمتر مورد استفاده قرار دهید. اگر برایتان سوال است با وسایلی که با آنها نیاز نداریم چه کنیم؟ برای شما چند توصیه داریم. آنها را بررسی کنید، در صورتی که می توانید آنها را به دوستان خود هدیه دهید. اما اگر میخواهید کمی هم هزینه‌های خود را جبران کنید، با استفاده از بسترهای موجود به فروش شان بپردازید. نتیجه میگیریم؛ که مهمترین اصل که باید در یک فضا یا خانه کوچک همیشه به آن پایبند باشید این است که، نظم را رعایت کنید و به صورت متناوب به تمیزکاری و پاکسازی خانه خود بپردازید.

فضاهای موجود را تفکیک کنید

یکی از مواردی که در خانه های کوچک بسیار دیده می‌شود این است که هر فضا مجبور است که نقش های متعددی داشته باشد. که بتوانید این در بهترین حالت ممکن انجام دهید به شما توصیه می کنیم که محیط مورد نظرتان را از نظر نقش تفکیک کنید. از قرار دادن وسایل با کاربردهای مختلف در کنار هم دیگر خودداری کنید.

با مشخص کردن عملکرد هر قسمت است فضای مورد نظرتان سازماندهی و مرتب کردن وسایل آن بخش نیز بسیار ساده‌تر خواهد بود و همچنین شما می‌توانید به راحتی تشخیص دهید که یک وسیله را در این فضا نیاز دارید یا خیر. برای مثال اگر از اتاق خوابتان به عنوان دفتر کار نیز استفاده میکنید ،داشتن یک میز تحریر کتابخانه دار به شما کمک می کند که وسایل کار تان را از وسایل شخصی جدا کنید‌. یک صندلی و نشیمن نیز به شما برای بهره وری بیشتر خیلی کمک میکند.

ایده‌های جدید برای چیدمان دکوراسیون خانه‌های کوچک

ایده‌های جدید برای چیدمان دکوراسیون خانه‌های کوچک

در خانه‌های کوچک شما باید میز ناهارخوری خود را در کنار مبلمانتان جای دهید. با استفاده از مبل ها، میز کنسول پذیرایی و نیز حتی فرش ها می توانید به راحتی فضای اتاق نشیمن خود را تفکیک کرده به بخشی را به غذاخوری و بخشی را به نشیمن اختصاص دهید آن روی میز تلویزیون چوبی خود یک تلویزیون با کیفیت قرار داده اید.

قرار دادن یک کتابخانه با قفسه های متعدد در این راه بسیار کمک کننده خواهد بود شما می توانید به وسیله آن اسباب بازی ها کتاب ها و دیگر لوازم خود را سازماندهی کنید و یک اتاق زیبا نیز داشته باشید.

البته که داشتن یک اتاق اختصاصی برای انجام فعالیت هایی مثل مطالعه و کار بسیار دوست داشتنی به نظر میرسد، اما نزدیک بودن این فضاها به همدیگر باعث می شود شما به عنوان یک خانواده به جای اینکه هر کدام در اتاق خود به تنهایی وقت بگذرانید.

میتوانید با استفاده از عناصر مختلف تفکیک فضا را انجام دهید مثلا اگر یک فضای اختصاصی برای لباس پوشیدن نیاز دارید خرید یک کمد لباس ریلی و قرار دادن آن در اتاقتان یا هر فضای دیگری که صلاح می دانید، می تواند به شما کمک کند سریعتر به لباس‌های خود دسترسی داشته باشید.

اندازه کافی فضای ذخیره سازی ایجاد کنید

از مهمترین مشکلاتی که خانه های کوچک با آن سر و کار دارند این است که از فضای ذخیره سازی کافی برخوردار نیستند. شما باید زمانی که در یک خانه کوچک زندگی می کنی به صورت مستمر به دنبال ایجاد فضای ذخیره سازی در نقاط مختلف خانه باشید. این نکته را باید در هنگام خرید وسایل مدام به خود گوشزد کنید.

ایده‌های جدید برای چیدمان دکوراسیون خانه‌های کوچک

ایده‌های جدید برای چیدمان دکوراسیون خانه‌های کوچک

از جمله وسایل نقشه سازی که می توانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید خرید تخت خواب راحتی با فضای ذخیره سازی زیرین است. این نوع تخت خواب ها در قسمت پایین دارای کشو و باکس هایی از هستند که می توانید از آنها برای قرار دادن انواع وسایل خود استفاده کنید. با توجه به اینکه فضای زیادی از اتاق توسط تخت خواب اشغال می‌شود، این یک گزینه عالی برای استفاده از فضای هدر رفته زیر تخت و تبدیل آن به یک فضای مفید است.

خرید دراور کشویی با تعداد کشو زیاد یک گزینه عالی برای استفاده حداکثری از فضا است.با استفاده از این روش شما با اشغال همان میزان فضا میتوانید لباس های بیشتری رو در کشو ها قرار دهید همچنین از فضای هدر رفته بالای دراور ها نیز قرار دادن آینه دکوراتیو یا شلف دیواری استفاده کنید.

با الهام از justagirlandherblog

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *