آموزشی, دکوراسیون

ترفند های خاص برای چیدمان دکوراسیون بوتیک مردانه

ترفند های خاص برای چیدمان دکوراسیون بوتیک مردانه

یک واقعیت غیر قابل انکار درباره مشتریان وجود دارد که آن ها وقتی برای اولین بار وارد یک مکان جدید می شوند، اولین چیزی که مشاهده می کنند و به آن توجه می کنند دکور بوتیک است. طراحی داخلی یک مغازه تنها چیزی است که آن را از بقیه متمایز می کند پس از همین جهت بسیار حائز اهمیت خواهد بود. 

در واقع شما با طراحی داخلی خوب می توانید یک فضای فراموش نشدنی را برای مشتریان خلق کنید تا روی آن ها و انتخابشان اثر گذار باشد. نیازی نیست که حتما یک طراح داخلی باشید تا بوتیک خود را به یک مکان زیبا تبدیل کنید، کافیست یک چشم انداز  و تصویری واضح از آنچه می خواهید در ذهن داشته باشید و این مقاله از گامی نو را مطالعه نمایید.

هر آنچه باید در مورد طراحی دکوراسیون بوتیک ها بدانیم:

بوتیک ها مغازه هایی هستند که مرتبط با مد عمل کرده و بسته به زمینه فعالیت انواع پوشاک از قبیل شلوار و پیراهن را می فروشند. اندازه بوتیک ها به عوامل مختلفی بستگی دارند، از جمله زمینه فعالیت، اجاره بها، ترجیحات مالکین و … اما اکثر بوتیک ها مغازه های نسبتا کوچکتری نسبت به فروشگاه ها هستند. همه این عوامل در کنار خدمتی که ارائه می دهند، بوتیک ها را به محبوبترین مراکز خرید برای لباس های ما تبدیل کرده اند.

ترفند های خاص برای چیدمان دکوراسیون بوتیک مردانه

ترفند های خاص برای چیدمان دکوراسیون بوتیک مردانه

دکوراسیون بوتیک را از کجا شروع کنیم؟

چند اصل اساسی وجود دارد که هنگام طراحی داخلی بوتیک خود باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید. این المان‌ها همان‌هایی هستند که بوتیک شما را از دیگران متمایز می‌کند و باعث می‌شوند کسی بخواهد وقت خود را در مغازه شما بگذراند.

فضا : اولین عنصر و مهم ترین بخش در شروع دکور کردن یک محیط توجه به فضایی است که در اختیار دارید. بقیه نکات همه در حول محور این گزینه می چرخند. برای مثال ارتفاع سقف چقدر است، مقدار دیواری که می توانیم از آنها استفاده کنیم چقدر است، فضای کافی برای انبار کردن اجناس داریم یا خیر و غیره.

خطوط : انواع مختلف خطوط تاثیر متفاوتی بر حسی که در فضای شما ایجاد می شود، دارند. به عنوان مثال، می توانید از خطوط افقی برای ایجاد احساس امنیت و آرامش در مکان ، یا می توانید از خطوط عمودی برای بلندتر و مطبوع تر به نظر رسیدن مکان استفاده کنید. به همین ترتیب، می توانید از خطوط پویا دیگری مانند خطوط منحنی، زیگزاگ یا مورب استفاده کنید که به اتاق انرژی بیشتری ببخشید و جذابیت در ذهن مشتریان ایجاد نمایید.

الگو : الگوها در طراحی داخلی بسیار مهم هستند. آنها باید بسیار چشم نواز باشند و می توانید برای استفاده از آن ها از دیوار ها، فرش ها و حتی مبلمان استفاده کنید. این الگوها چه رنگارنگ و چه مینیمالیستی باشند، حسی خاص و منحصر به فرد را به فضای داخلی بوتیک شما می بخشند. برای مثال شما دوست دارید از چوب و فلز در دکوراسیون بوتیک خود استفاده نمایید.

نور : نور در تنظیم حال و هوای مکان ضروری است. نور طبیعی می تواند بلافاصله در مشتری شما تاثیر مثبتی بگذارد و یا با استفاده از نور مصنوعی می توانید قسمت خاصی از بوتیک خود را برجسته کنید. بنابراین لازم است در بوتیک کوچک خود نور کافی داشته باشید تا مشتریان شما احساس خوبی داشته باشند.

رنگ : این یک واقعیت است که رنگ های مختلف احساسات متفاوتی را القا می کنند. به عنوان مثال، رنگ‌های پاستلی نشان‌ دهنده آرامش و صلح هستند، در حالی که رنگ‌های روشن مانند قرمز، تداعی کننده انرژی و جنبش هستند و یا بنفش نشان دهنده سلطنت است. بنابراین، مهم است که به پالت رنگی که می خواهید در فضای بوتیک خود استفاده کنید، توجه داشته باشید.

بافت : زمانی که از بافت یاد می شود به دو نوع مورد اشاره داریم. یکی بافت فیزیکی است، آن چیزی که میتوانیم آن را لمس کنیم در حالی که دیگری بافت بصری است، آن چیزی که می توانیم حس کنیم. برای دستیابی به بهترین نوع طراحی داخلی، باید هر دو بافت را به مقدار مناسب ترکیب کنید تا ظاهر دلخواه را ایجاد کنید. 

فرم و شکل : خطوط به شکل و اشکال تبدیل به فرم می شوند. شما باید به طور کامل به این فکر کنید که چه نوع احساسی را در بوتیک خود می خواهید به وجود آورید، به عنوان مثال صمیمی، دلباز، قدیمی یا مدرن. سپس شکل ها و فرم ها را متناسب با آن در فضای خود قرار می دهید. حتی مبلمانی که استفاده میکنید نیز مهم است برای مثال میز و صندلی ها یا آینه میتواند تجربه بهتری را برای افراد به جا بگذارد.

ایده های عالی برای طراحی دکوراسیون بوتیک

نور را دست کم نگیرید

یکی از راه‌هایی که می‌توانید فضای داخلی بوتیک کوچک خود را جادویی کنید، اضافه کردن چراغ‌های زیاد است. می توانید چندین پنجره را در بوتیک خود تعبیه نمایید تا نور طبیعی را به مقدار فراوانی وارد آن کنید. 

تحقیقات ثابت کرده است که نور طبیعی به افراد کمک می کند بهره ورتر، شادتر، سالم تر و ریلکس تر باشند. بنابراین، مشتریان هنگام بازدید از بوتیک شما که غرق در نور طبیعی است احساس رضایت خواهند کرد. این کار همچنین به حذف هزینه‌های قبض برق در طول روز کمک می‌کند و در این هزینه‌ها برای شما صرفه‌جویی می‌کند.

علاوه بر این، نور همراه خود گرما را از پنجره‌ها به داخل می‌تاباند، بر روی لباس‌ها منعکس می نماید و آنها را زیبا تر و  شگفت‌انگیزتر نشان می‌دهد. میتواند برای زیبا تر شدن از چند آباژور کوتاه و بلند روی زمین یا میز کنسول برای زیبایی و تامین نور استفاده نمایید.

ترفند های خاص برای چیدمان دکوراسیون بوتیک مردانه

ترفند های خاص برای چیدمان دکوراسیون بوتیک مردانه

منحصر به فرد باشید

اگر صاحب یک بوتیک کوچک هستید، باید بدانید که استفاده از مبلمان و قطعات منحصر به فرد دو چیزی است که مشتریان را به سمت بوتیک شما می کشاند.

می توانید از قفسه ها و کمد ها به گونه ای استفاده کنید که بتوانند تمام طرح های شما را به رخ بکشند و همچنین حداقل فضا را اشغال کنند. آنها همچنین باید با بقیه قسمت های داخلی مطابقت داشته باشند. پیشنهاد ما این است که به سمت سبک مینیمالیستی بروید، زیرا ظریف و باکلاس به نظر می رسند.

ترفند های خاص برای چیدمان دکوراسیون بوتیک مردانه

ترفند های خاص برای چیدمان دکوراسیون بوتیک مردانه

زیبایی در سادگی

طراحی داخلی بوتیک می تواند حول مفهوم مینیمالیسم متمرکز شود. این سبک از سادگی در فضای داخلی استفاده می کند زیرا سادگی نهایت زیبایی است. برای رسیدن به این طراحی داخلی، به چند قطعه ساده اما جسورانه برای بوتیک کوچک خود نیاز دارید. آنها می توانند شامل چند میز مرمری گرد، آینه های منحصر به فرد و شلف دیواری ها باشند. سعی کنید از استفاده قطعات پیچیده در  فضای داخلی خود اجتناب کنید. 

ترفند های خاص برای چیدمان دکوراسیون بوتیک مردانه

ترفند های خاص برای چیدمان دکوراسیون بوتیک مردانه

از رنگ های خنثی استفاده نمایید

از منظر طراحی داخلی، خنثی به معنای بدون رنگ است. این شامل سایه هایی مانند بژ، خاکستری، عاجی ، سفید و سیاه است. شما هرگز نمی توانید با رنگ های خنثی مرتکب اشتباه شوید، دقیقا به همین دلیل است که آنها در طراحی داخلی بسیار محبوب هستند. ترفند اصلی برای یک دکوراسیون داخلی موفق با رنگ خنثی، استفاده از تناژ ها و سایه‌های مختلف از یک رنگ است. برای مثال می‌توانید از رنگ های زنده تر برای مبلمان یا قفسه‌ ها و سایه‌های روشن‌تر برای دیوارها و تناژ های تیره‌تر از آن برای کف‌پوش استفاده کنید. در ضمن یک پالت رنگ خنثی در طول سال زیبا به نظر می رسد و محدود به یک فصل نخواهد بود.

ترفند های خاص برای چیدمان دکوراسیون بوتیک مردانه

ترفند های خاص برای چیدمان دکوراسیون بوتیک مردانه

سوالات متداول :

آیا می شود از رنگ های روشن برای دکوراسیون بوتیک مردانه استفاده کرد؟ یکی از بهترین ترکیب رنگی هایی که برای دکوراسیون بوتیک مردانه می شود استفاده نمود، بژ، خاکستری، عاجی ، سفید و سیاه و در کل رنگ های خنثی است.

آیا بوتیک ها حتما باید بزرگ باشند تا زیبا به نظر برسند؟ خیر، اندازه یک بوتیک به عوامل زیادی بستگی دارد، داشتن یک دکوراسیون زیبا در جذب مشتری ها نقش موثر تری نسبت به سایز مغازه خواهد داشت.

برای بزرگتر و دلباز تر شدن بوتیک چه کاری میشود انجام داد؟ استفاده از رنگ های روشن، نورپردازی مناسب، بکاربردن عناصر و مبلمان بهینه میتواند به بزرگتر نشان دادن بوتیک شما کمک کند.

انتخاب بنر مقاله

جمع بندی : باید ها و نباید های طراحی داخلی بوتیک ها

  • سبک طراحی داخلی خود را انتخاب کنید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید بوتیک شما به شکل یک مکان قدیمی به نظر برسد یا مدرن.
  • مطمئن شوید که ایده شما منحصر به فرد است. برای جذب مشتریان بیشتر، بوتیک شما نباید شبیه هر بوتیک دیگری در شهر باشد. در اولین نظر، برای مشتریان، رنگی که انتخاب می کنید، مبلمان و قطعات تعیین می کند که آیا مکان شما ارزش خرید کردن از آن را دارد یا خیر
  • از آنجایی که بوتیک ها معمولا مکان هایی کوچک هستند، نصب هرچه بیشتر آینه را در صدر لیست قرار دهید. آینه ها در طول ها و اندازه های مختلف، فضا را بزرگتر نشان و همچنین جلوه ای درخشان به آن می دهند. در ضمن آینه ها با ویژگی  انعکاس نور خود بوتیک شما را روشن تر می کنند.
  • بوتیک خود را خیلی خالی یا خیلی شلوغ نکنید. فضاهای منفی و مثبت نقش زیادی در زیبایی ظاهری طراحی داخلی شما دارند.
  • بیش از حد ست نکنید. به جای اینکه همه مبلمان را با رنگ فضا هماهنگ کنید، به سراغ سایه های مختلف یک رنگ بروید. یا بهتر است چند رنگ را به هم ترکیب کنید و در فضای خود استفاده کنید. این کار راحتی و حس گرما به بوتیک شما می دهد.

همچنین خواندن این مقاله نیز توصیه می شود:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *