آموزشی, مبلمان

بهترین کفی تخت خواب کدام است؟

یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده تخت خواب ها، قسمتی است که تشک روی آن قرار میگیرد که به اصطلاح به آن کفی تخت خواب می گوییم. اهمیت این قسمت از تخت به این جهت است که وزن فرد خوابیده روی تخت را در دراز مدت تحمل می کند. پس می توان گفت که اصلی ترین فشار بر این قسمت وارد خواهد شد.
علاوه بر این که کفی تخت مرغوب در عمر تخت خواب و تشک ما موثر است، روی سلامتی خودمان نیز اثر خواهد گذاشت بنابراین برای انتخاب یک کفی خوب باید به اندازه خود تختخواب زمان بگذاریم.

برای مثال یک کفی تخت غیر استاندارد، به مرور بر اثر وزن فرد یا افراد خوابیده روی آن تغییر شکل می دهد و همیت تغییر را به تشک نیز انتقال می دهد و فرم آن را تغییر می دهد که باعث فشار به برخی نقاط بدن فرد خوابیده روی آن میشود . در ادامه این مقاله به نکاتی اشاره خواهیم کرد که شما در این مسیر راهنمایی می کنند.

تخت خواب دونفره باران

تخت خواب دونفره باران

موارد مهمی در مورد کفی تخت خواب باید بدانیم:

همانطور که اشاره کردیم داشتن یک کفی تخت خواب خوب می تواند در داشتن یک خواب راحت تاثیر بسزایی داشته باشد زیرا می تواند مستقیما در احساس راحتی حین خواب موثر باشد. البته در این بین  نقش تشک باکیفیت نیز بی اثر نیست.

چرا انتخاب کفی مناسب اهمیت دارد؟

از این جهت انتخاب درست کفی تخت مهم است که در صورت غیر استاندارد بودن بدون در نظر گرفت تشک، روی سلامت و نحوه قرار گیری ستون فقرات در گردن، کمر و لگن نقش خواهد داشت.

یکی دیگر از دلایلی که باید در این خرید دقت کنیم، ایجاد سروصدا است که کم و بیش ممکن است با آن مواجه شده باشیم. کافیست خواب سبکی داشته باشید تا با هر بار چرخش و ایجاد صدا چه توسط شما و چه شریک زندگیتان، از خواب بیدار شوید.

همانطور که برای همه ما روشن است، داشتن یک خواب راحت روی خلق و خوی ما و همچنین بهره وری ما در روز بعد بسیار اثر گذار خواهد بود به همین دلیل باید توجه کنیم که هرگز با این مشکل یعنی صدا دادن و جیر جیر کردن تخت مواجه نشویم.
اگر در حال حاضر با این مورد سروکله می زنید، پیشنهاد می کنیم مقاله بررسی صدا دادن و جیر جیر کردن تخت خواب را مطالعه فرمایید.

به چه نکاتی در خرید کفی تخت باید توجه نماییم؟

حالا که با اهمیت انتخاب کفی تخت، مشکلاتی که می تواند برای شما ایجاد کند و تاثیر آن بر سلامتی آشنا شدید، نوبت به انتخاب رسیده است. برای انتخاب درست باید بدانید که باید به چه مواردی توجه کنید.

تخت خواب آوا ساخت گامی نو + باکس و شلف

تخت خواب آوا ساخت گامی نو + باکس و شلف

جنس کفی

کفی های رایج در بازار به طور کلی در دو نوع چوبی و فلزی ساخته می شوند که میزان مقاومت و کیفیت آن ها جدا از این دو حالت به متریال بکار رفته و فناوری ساخت آن ها بستگی دارد.
مزایا و معایب کفی های ساخته شده از چوب:

 • تهیه آسان عموما همراه با خود تخت
 • تعویض آسان در صورت خراب شدن
 • حمل و نقل راح تر
 • سر و صدای کمتر
 • وزن پایین تر
 • امکان استفاده از تخته های چند تکه
 • مقاومت پایین تر در برابر رطوبت
 • آسیب پذیر در مقابل حشرات
 • امکان شکستن بالاتر

مزایا و معایب کفی های ساخته شده از فلز:

 • آسیب پذیری کمتر با رطوبت
 • عدم ایجاد آسیب با حشرات
 • مقاومت بالاتر در طی زمان
 • امکان استفاده از متریال کم کیفیت و نازک در ساخت
 • حمل و نقل سخت تر
 • امکان خم شدن
 • عدم قابلیت تعمیر
 • احتمال ایجاد سر و صدا

متریال به کار رفته در ساخت کفی ها

نئوپان

عمده تولید کننده های مصنوعات چوبی در بازار از این ورق ها برای کفی تخت استفاده میکنند که دارای وزن پایین به دلیل تراکم کمتر و قیمت ارزان تری هستند. این نوع کفی ها در برابر ضربه، رطوبت و وزن مقاومت کمتری دارند.

ام دی اف

معدود تولید کنندگانی هستند که برای کفی تخت خواب ها از ام دی اف استفاده می کنند زیرا هزینه های آن ها بالا تر می شود که آن هم ناشی از کیفیت بالاتر متریال می باشد. گامی نو یکی از فروشگاه های خاصی هست که با استفاده از ام دی اف بجای نئوپان عمر کفی تخت شما را تضمین می کند. این نوع کفی ها در برابر رطوبت و وزن مقاومت بیشتری دارند.

تخت خواب دو نفره بهار

تخت خواب دو نفره بهار

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با تفاوت این دو متریال، مقاله بررسی تفاوت سرویس خواب ملامینه و ام دی اف را مطالعه نمایید.

فلزی

نکته ای که باید در هنگام خرید کفی های تخت خواب فلزی به آن توجه نمایید، ضخامت فلز به کار رفته در ساخت آن است که اگر نازک باشد امکان خم شدن بر اثر وزن یا فشار در آن افزایش می یابد. اما اگر یکی کفی تخت با کیفیت فلزی، تهیه نمایید تا سالها از سلامت آن خیالتان راحت خواهد بود.

ما کفی های فلزی را برای همه به ویژه کودکان پیشنهاد می کنیم زیرا در برابر شیطنت هایی مثل بالا و پایین پریدن رو تخت مقاوم تر هستند. همچنین تخت های ساخته شده از فلز یا چوب و فلز دارای استحکام بیشتری نیز هستند.
برای خرید کفی های تخت فلزی با بهترین کیفیت و قیمت هایی کاملا رقابتی دسته بندی کفی تخت خواب گامی نو رو بررسی کنید.

کفی تخت خواب جک دار، آری یا خیر؟

نوعی دیگر از کفی های تخت خواب در سال های اخیر رواج پیدا کرده است که با نام کفی های جک دار آن ها را می شناسیم. این کفی ها به گونه ای طراحی شده اند که توسط دو یا سه جک بلند می شوند و شما می توانید به قسمت زیرین آن ها دسترسی داشته باشید. این نوع جک ها تحمل بالایی دارند و می توانند وزن خود کفی، تشک و روتختی را به راحتی تحمل کنند.

تخت خواب دو نفره آرامش به همراه کفی جکدار

تخت خواب دو نفره آرامش به همراه کفی جکدار

این نوع کفی ها در دو حالت کفی تمام کلاف و نیم کلاف وجود دارند که می توانید بسته به نیاز و سلیقه خود از میان آن ها انتخاب نمایید. این نوع کفی ها همانطور که اشاره شد می توانند بالا بروند و به این ترتیب به قسمت زیر تخت دید داشته باشید.

این قابلیت به شما برای استفاده از این فضای مرده کمک می کند و می تواند از آن برای ذخیره سازی و نظم دادن به وسایلتان استفاده نمایید. این نوع تخت خواب ها در مدل های کشودار، باکس دار و با قابلیت قرارگیری کفی های جک دار در دسته بندی تخت خواب سایت ما در تنوع بالا وجود دارد که بهترین گزینه برای خرید می باشند.

همچنین تنوع دسته بندی و محصولات ما به شما این امکان را می دهد که تخت خواب خود را با مابقی اجزای سرویس خواب تان مانند میز پاتختی، میز آرایش ، کمد و دراور نیز ست کنید و با یک آینه آن را کامل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *