آموزشی

تبدیل تخت خواب قدیمی به جدید با چند ترفند ساده!!! (( ویژه عید نوروز ))

تبدیل تخت خواب قدیمی به جدید

اگر شما هم از تخت خواب قدیمی خود خسته شده اید ما چند روش برای تبدیل تخت خواب قدیمی به جدید و مدرن،با هزینه ای اندکی به شما پیشنهاد میکنیم. شاید سوالی ذهن شما را درگیر کند که چگونه این کار ممکن است، شما میتوانید با تغییر رنگ،عوض کردن تاج تخت و نورپردازی باعث زیبا تر شدن تخت خواب و محیط اتاق خوابتان شوید.

نوسازی و عوض کردن رنگ تخت خواب قدیمی

تبدیل تخت خواب قدیمی به جدید

اگر شما تخت خواب چوبی دارید میتوانید با استفاده از رنگ های شیک و مدرن تخت خواب زیبا و نو داشته باشید.
زمانی که شما عزیزان می خواهید تخت خواب خود را رنگ کنید باید چندین مرحله انجام دهید: موقع رنگ زدن باید کل تخت را تمیز کنید و بعد از آن باید رنگ های قدیمی را با استفاده از سنباده پاک کنید. زمانی که تخت خواب صاف و یکنواخت شد میتوانید با استفاده از یک لایه پرایمر برای چسبندگی بهتر رنگ استفاده کنید. بعد از آن باید به آرامی و دقت زیاد تخت خود را لایه لایه رنگ کنید تا یکنواخت شود و پس از خشک شدن رنگ ها میتوانید دستگیره و چیزهای که تخت شما را بروز و مدرن می کند نصب کنید. انتخاب رنگ یک امر سلیقه ای و شخصی است، اما شما عزیزان باید در انتخاب رنگ دقت کنید تا بعد دچار پشیمانی نشوید.

افزودن یا عوض کردن تاج تخت؛ بهترین روش نوسازی

تبدیل تخت خواب قدیمی به جدید

شما میتوانید با هزینه اندکی تاج تخت بسازید به عنوان مثال:
میتوانید با استفاده از یک در قدیمی پایه های اصلی تاج را بسازید، در را به اندازه مناسب برش دهید و با سنباده آن را صاف کنید و آن را رنگ کنید شما می توانید با چسباندن کاغذ دیواری پارچه ای یا آینه های کوچک، تخت خواب خود را تزئین کنید. علاوه بر آن می توان به جای خرید تخت خواب جدید، با استفاده از تاج تخت زیبا و مدرن تخت خوابی نو داشته باشید.
روش نصب تاج ها: شما با استفاده از پیچ گوشتی می توانید آن را نصب کنید، برای نصب آن کافی است پایه های تاج را به خود تاج وصل کنید و سوراخ های که در بالای تخت موجود است پیچ کنیم و آنها را به هم متصل کنیم.
با این روش از وسایل های دور ریختنی می توانید زیبایی را به تخت خواب خود برگردانید،این روش خلاقیت های زیادی را برای اتاق شما فراهم میکند.

ایجاد فضای زیبا برای تخت خواب با نورپردازی

شما با استفاده از نور های LED، در اطراف تخت و پایه های تخت و همچنین در اطراف میز پاتختی، می توانید جلوه خاص و گرمی را به تخت خواب خود ببخشید.
هنگام انتخاب LED، باید به تنظیم آن، تناژ رنگ و کنترل آن توجه کنیم، اگر میخواهید خواب راحتی داشته باشید بهتر است از رنگ های گرم، و آرامش بخشی استفاده کنید این رنگ باعث خواب مفید تری میشود.
شما باید خیلی تمیز و زیبا LED،خود را نصب کنید. با برش دادن LED، می توانید فضای نورپردازی دقیق تری را تنظیم کنید. برای متصل کردن آن باید از کابل های جامپر یا کانکتورهای پشت استفاده کنید.

استفاده از کوسن و بالشت های تزئینی

تبدیل تخت خواب قدیمی به جدید

این روش یکی از قدیمی ترین روش های مؤثر بوده که برای تبدیل تخت های قدیمی به جدید به کار می رود. این روش رنگ ها، بافت ها و الگو های مختلفی به اتاق شما می بخشد. شما میتوانید با این ترکیب طرح های مختلف و ظاهری جدید به تخت خوابتان بدهید. تغییر دادن فضای خواب با کوسن و بالشت های کوچک روشی مقرون به صرفه است.

تغییر ارتفاع تخت قدیمی؛ افزودن پایه

این روش نه تنها ساده و موثر است بلکه روی خواب و راحتی ما تاثیر می گذارد، (( این روش برای هماهنگ سازی با سبک های سنتی و مدرن است.))
برای تغییر ابتدا محل های دقیق را روی چهارچوب تخت علامت گذاری کنید و با استفاده از پیچ و براکت پایه ها را به تخت وصل کنید .برای محکم سازی آن نیز باید از پیچ گوشتی و دریل استفاده کنید. بعد از متصل کردن پایه ها به تخت از استحکام آن نیز اطمینان کامل داشته باشید.

ساخت و یا افزودن جعبه ذخیره سازی

تبدیل تخت خواب قدیمی به جدید

این روش علاوه بر اینکه برای تغییر مدل تخت خواب است، برای ذخیره سازی وسایل هم کاربرد دارد و فضای ذخیره سازی را افزایش میدهد.این تخته ها مثل دراور و کتابخانه عمل میکنند چون می توانید لباس ها و کتاب های خودتان را داخل آن قرار دهید.
شما عزیزان برای ساختن این جعبه ابتدا باید زیر تخت خود را اندازه گیری کنید، این تخته ها مثل پلی وود برای کف و دیوار ها است شما آنها را به اندازه خودتان برش دهید.
پس از اینکه آنها را برش دادید سپس آنها را سمباده بکشید و با استفاده از میخ کوب میتوانید آنها را به هم متصل کنید، و برای افزایش استحکام با استفاده از چسب چوب آن را محکم کنید.
پس از ساخت، شما به سلیقه خودتان آن را رنگ و تزئین کنید که با دکور اتاقتان هماهنگ شود.اضافه کردن چرخ به جعبه می تواند باعث جا به جایی سریع تر و بهتر شود.

تغییر در ظاهر اتاق خواب

شما با هزینه اندکی، با استفاده از کوسن و بالشت برای زیبایی تخت خواب و LED، برای نورپردازی بهتر، و تعویض یا اضافه کردن تاج تخت و حتی اضافه کردن جعبه ذخیره سازی باعث زیبا و مدرن شدن تخت خواب شما می شود و حتی شما میتوانید با خرید میز آرایش و حتی کمد لباس بهترین تغییرات را در اتاق خود ایجاد کنید، و از شر تخت خواب قدیمی خود خلاص شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *